Monthly Archives

Janar 2018

Fashion Fillimi News

Dior Spring 2018 Couture, A Tribute To The “Spiritual Power of Today’s Women”

23/01/2018

Maria Grazia Chiuri është e njohur për lëvizjen e saj feministe dhe Diori njihet për linjën femërore. Ajo përpiqet gjithmonë që modelet e saj të përfaqësojnë femrën aktuale dhe atë të së ardhmes. Gjithashtu, dëshiron të vërë në dukje edhe trashëgiminë, por në një mënyrë më moderne dhe bashkëkohore. Moda, femrat dhe arti shkrihen në një te Dior. Edhe një herë tjetër, Maria Grazia Chiuri vërtetoi se është një nga ekspresionistet më të mira të protestave sociale në historinë e…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Tre Kremra Duarsh Nga L’Occitane

21/01/2018

Çdo stinë ka një produkt bukurie, i cili përdoret më shumë. Kur flasim për stinën e ftohtë, hidratuesi dhe kremi i duarve janë miqtë e mi më të ngushtë. Gjatë kësaj kohe, lëkura është shumë e ndjeshme dhe ka nevojë për mbrojtje maksimale. Ndonjëherë, nuk është e lehtë ta marrësh hidratuesin me vete ngado që shkon, dhe as ta aplikosh atë sipër kremit pudër. Për fat të mirë, për përdorimin e kremit të duarve nuk ka asnjë pengesë. Unë e…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi