Beauty Tips Fillimi

Rutina ime e kujdesit për flokët

23/05/2020

Sa herë që më pyesin se cili është sekreti im për flokë të gjatë dhe të shëndetshëm, u përgjigjem “Përdor produktet e duhura”.

Si shampo unë përdor “Revitalizing Volumizing Shampoo with Camellia oil nga Sisley Paris” e cila e përmirëson volumin e flokëve të mi në mënyrë perfekte.

Këtë produkt e gjeni tek Maison de Parfum Tirana

 

Gjatë periudhës së verës unë përdor “The Nourishing After Sun Shampoo nga Kérastase”” e cila largon mbetjet e klorit, kripës dhe rërës që kanë thithur flokët gjithë ditën në plazh ose në pishina. Unë gjithashtu përdor “Kérastase Masque UV Défense Active”, e cila e cila riparon flokët e lyer pas ekspozimit në diell dhe “Huile Sirene Hair Oil Mist”, e cila ushqen dhe zbut flokun me onde.

The Nourishing After Sun Shampoo from Kérastase . Këtë produkt e gjeni tek The Beauty Hub Albania

Kérastase Masque UV Défense Active. Këtë produkt e gjeni tek The Beauty Hub Albania

 

Huile Sirene Hair Oil Mist. Këtë produkt e gjeni tek  The Beauty Hub Albania

 

Një produkt tjetër që unë përdor në Verë është “The Hair Protective Fluid from Sisley Paris”. Ky produkt i mbron flokët e mi nga rrezatimet UV dhe nga uji i detit dhe i pishinës.

The Hair Protective Fluid from Sisley Paris. Këtë produkt e gjeni tek Maison de Parfum Tirana

 

Gjatë periudhës së Vjeshtës unë përdor “Thickening Shampoo nga REVITALASH Cosmetics” e cila i jep dendësi flokut tim, ndjekur nga “The Thickening Conditioner”.

Revitalash Cosmetics Thickening Shampoo. Këtë produkt e gjeni tek Faceology Tirana

 

The Thickening Conditioner from REVITALASH Cosmetics. Këtë produkt e gjeni tek Faceology Tirana

 

Maskë tjetër që unë përdor për flokët është “The Regenerating Hair Care Mask” të cilën e përdor në flokë të lagur dhe “The Pre-Shampoo Purifying Mask with white clay” e cila përdoret në flokë të thatë. Flokët janë të pastër, të butë dhe me shkëlqim.

The Regenerating Hair Care Mask from Sisley Paris. Këtë produkt e gjeni tek Maison de Parfum Tirana

 

Pre-Shampoo Purifying Mask with white clay from Sisley Paris. Këtë produkt e gjeni tek Maison de Parfum Tirana

 

Ndonjëherë më pëlqen ta përgatis vetë maskën për flokët duke miksuar avocado, limon, mjaltë dhe vaj ulliri. Rezultati final është perfekt.

 

Si vaj përdor “The Precious Haircare Oil from Sisley Paris” e cila u jep shkëlqim dhe butësi flokëve. Produkti tjetër është “Kombinimi Vajor nga Ada Herbs” e cila është fantastike. Flokët e mi janë më të fortë, më voluminoz dhe cfarë është më e rëndësishme, flokët janë të hidratuar.

The Precious Haircare Oil from Sisley Paris. Këtë produkt e gjeni tek Maison de Parfum Tirana

 

Kombinimi vajor. Këtë produkt e gjeni tek Ada Herbs

 

Fotot janë të marra nga firmat përkatëse

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: