Browsing Category

Fashion

Fashion Fillimi

Bye, Bye Ballerina Shoes! It’s Sneakers Time!

24/05/2018

E kemi vënë re në sfilatat e fundit dhe e shohim në veshjet e mbretëreshave të “street style”-it çdo ditë: balerinat po ia lënë vendin gjithnjë e më shumë atleteve, ose më saktë atyre që rëndom quhen “grandpa sneakers”. Këtë sezon, ato janë shumë në modë. Ky është një lajm shumë i mirë për adhuruesit e atleteve. Tani, femrat po i zëvendësojnë balerinat apo këpucët e sheshta me atletet, që janë më të rehatshme. Gjatë këtyre viteve të fundit, të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Si të veshim fustanet verore me çizme

15/05/2018

Ndoshta për disa vajza “fashioniste” ardhja e pranverës dhe e verës është një lajm i keq, pasi mendojnë se janë të detyruara që të heqin çizmet nga gardëroba e tyre, por më lejoni t’ju them që e kanë gabim. Shtëpitë e modës, firmat më të njohura, si dhe blogeret më të famshme po na thonë të gjithë njëzëri: “Po, mund t’i vishni çizmet edhe në verë.” Disa mund të kenë “frikë” t’i veshin çizmet në verë, pasi mendojnë se janë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi

The Perks of Being a Kardashian-Jenner!

09/05/2018

Kim Kardashian është një ndër personat më me influencë në botën e Hollivudit. Ndoshta mund ta konsiderojmë që po jetojmë në epokën apo në planetin Kardashians dhe ka arritur një pikë që askush nuk mund të shpëtojë nga Kim Kardashian, sepse është e pamundur të mos kesh njohuri për të gjitha lëvizjet e saj. Edhe dikush që nuk është aspak mbështetës i karrierës së saj, ka dëgjuar së paku një herë për bëmat e Kimit apo për familjen Kardashian në…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

The Time Machine

08/05/2018

Gjithmonë kam ëndërruar një makinë kohe, e cila të më jepte mundësinë të udhëtoja në kohë, të shihja vitet e mëparshme, modën, mënyrën se si visheshin apo çfarë mënyre jetese kishin njerëzit. Në pamundësi të kësaj makine, më pëlqen të eksperimentoj me veshjet e mia, me shërbimet fotografike dhe të udhëtoj sa më shumë, për të përthithur pak nga çdo vend ku shkoj. Për këtë shërbim fotografik jam frymëzuar nga kjo makinë e kuqe, e cila i përket viteve 1960.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi Style

Rrobat e banjës më të mira për format e trupit tuaj

29/04/2018

Sado që na pëlqejnë shumë veshje dhe duam të veshim gjithçka të bukur që na zënë sytë, është mirë që të përpiqemi të vishemi në përputhje me format e trupit tonë. Me veshjet e përditshme është më ndryshe, sidomos me veshjet dimërore, me të cilat mund të eksperimentojmë me stilet dhe prapë të dukemi bukur, por puna vështirësohet pak kur bëhet fjalë për të zgjedhur rrobat e banjës. Në treg ka mijëra modele dhe ne mbetemi gjithmonë me dilemën se…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Gjithçka që duhet të dimë për Princess Diana!

26/04/2018

Princesha Diana, princesha e Uellsit është ende në mendjen dhe në zemrat tona. Ajo ishte një grua plot jetë dhe gjallëri dhe u fali lumturi shumë njerëzve. Të gjithë donin pak nga magjia e Dianës. Ajo është e njohur edhe për bamirësitë e saj, për fotografinë dhe për stilin e saj të veçantë. Kur vdiq, Diana ishte shndërruar nga një edukatore kopshti në ndoshta gruan më të fuqishme në Britani – ajo kishte shumë stil dhe ishte kozmopolitane. Ajo ishte…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Përgatituni për shapkat e mbyllura, sepse do të jenë në modë përgjatë gjithë sezonit

26/04/2018

Shapkat e mbyllura ishin shumë në modë gjatë vitit 2017 dhe duket se do të vazhdojnë të jenë edhe për gjithë sezonin e vitit 2018. Stina e pranverës aprovoi se shapkat e mbyllura do të mbizotërojnë. Do të kënaqemi duke i veshur ato, jo vetëm sepse janë elegante dhe të bukura, por edhe sepse janë ndër stilet më të rehatshme. Shapkat e mbyllura po bëjnë namin dhe të gjitha po apasionohen pas tyre. Konsideroni t’i bëni ato pjesë të përditshmërisë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Xhinset më të bukura ‘vintage’

23/04/2018

Nëse ktheheni pas në fëmijërinë tuaj, me siguri që do të kujtoni xhinset Denim ose ‘vintage’. Të gjithë e dinë që fillimi i viteve `90 dhe 2000 ka folur vetëm për xhinset Denim. Xhinset ‘vintage’ ishin për ata që u rritën në vitet `90, si Justin Timberlake apo Britney Spears. Kush mund të flasë për stilin e Britney Spears apo Spice Girls pa përmendur xhinset e tyre ‘vintage’? Askush, sepse xhinset ‘vintage’ apo Denim ishin pjesë e rëndësishme e veshjeve…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Numrat e Shtatorit të revistës Vogue ndër vite

06/04/2018

Numri i Shtatorit konsiderohet si numri më prestigjioz i vitit për çdo revistë mode, për shkak se ai numër përfshin çdo informacion të mundshëm që i nevojitet të apasionuarve pas modës, që nga koleksionet Vjeshtë/Dimër e deri te trendet e vitit të ardhshëm; që nga produktet më të fundit të hedhura në treg e deri tek aksesorët më të rëndësishëm që duhet të bëjmë tonat në stinën e vjeshtës dhe të dimrit. Kur flasim për revistat e modës, Vogue është…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

My Paris Fashion Week Looks

27/03/2018

Siç mund të shihet, në të gjitha veshjet e mia në Paris është e pranishme ngjyra e kuqe, e cila është ngjyra ime e preferuar, por ka qenë edhe një rastësi e këndshme. Java e modës në Paris ishte një eksperiencë mjaft e këndshme për mua. Isha e pranishme në shumë show dhe kjo javë mode ishte ndër më të bukurat për mua.   Look 1: So Rock Ditën e parë, për të ndjekur sfilatën e Redemption, përzgjodha një look “Rock”,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi