Browsing Tag

Dsquared2

all Fillimi Style

MFW Last look Dsquared2

26/03/2016

Look no. 6 for Dsquared Kjo pamje është edhe një ndër të parapëlqyerat e mia për këtë javë mode. Xhaketën militare të Dsquared, vendosa ta kombinoja me një fund “tutu” për ta thyer stilin dhe për ta sjellë pak më ndryshe, pak më të çmendur dhe vajzëror. Xhaketa: Dsquared2 Fundi: Alice & Olivia Çanta: Saint Laurent Sandalet: Alexander Mcqueen Syzet: Celine…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

LA woman in the afternoon

16/10/2015

Një ndër frymëzimet e mia të kahershme, që ka nisur që kur unë dëgjoja “The Doors”, ka qenë look-u LA (Los Angelos). Sa herë që dëgjoja këto këngë, e imagjinoja veten në një roadtrip, të veshur me një T-shirt të vjetër dhe atë momentin deri diku “historik”, pasi është parë shpesh në filma dhe revista, kur ndalon në një pikë karburanti për të mbushur makinën në një autostradë të përhumbur. Ehhhh imagjinata ime… por gjithmonë, thellë në shpirt, kam menduar…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

Milan Fashion week Street Style

01/10/2015

Tashmë dihet që shtatori është muaji i javës së modës në Nju Jork, Londër, Milano dhe Paris. Këtë muaj unë ndoqa Milanon, nga ku është realizuar edhe ky shërbim fotografik, dhe gjithashtu Parisin, shërbimin fotografik për të cilin do ta postoj pak më vonë. Ky shërbim është bërë pak para sfilatës së Dsquared2, teksa po ecja në rrugët që të çonin për në sfilatë. Kam përzgjedhur deri diku një veshje “transgresive” për t’ju përshtatur sfilitës; me xhaketë lëkure ala “Motorbiker”…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi