Browsing Category

Style

Fashion Fillimi Style

I Hurt Myself Today…

03/12/2019

Atë e quanin “Burri me të zeza”, për shkak se vishej gjithmonë me të zeza. Johnny Cash ka qenë dhe do të mbetet një artist i madh, këngët e të cilit kanë luajtur një rol të rëndësishëm në evoluimin e muzikës. Tekstet e këngëve të tij kanë prekur zemrat e të gjithëve anembanë botës, ndërsa muzika e tij është aq e thellë dhe zëri aq i bukur, sa ka bërë ta duan edhe ata më skeptikët. Për këtë shërbim fotografik,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi Style

Veshjet e mia në zyrë

20/11/2018

Zyra ime është vendi i im dytë i preferuar, pas shtëpisë. Kam krijuar një zyrë të vogël dhe të bukur, ku ndihem e lumtur. Nuk do ta quaja punë, nëse nuk do të më pëlqente vendi ku punoj apo ajo që bëj. Zyra ime është e mbushur me kujtime, pasi kam vendosur shumë fotografi ku kam dalë me njerëzit e mi më të dashur. Gjithashtu, kam vendosur nëpër mure postera të idhujve të mi, sepse falë tyre ndihem gjithmonë e…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

My Looks During Paris Fashion Week S/S 2019

11/10/2018

Tashmë u bënë katër vite të plota që unë marr pjesë në javët e modës. Sigurisht, tani është më e thjeshtë për mua të organizoj udhëtimin, veshjet, dhe e di më mirë se çfarë më përshtatet me stilin tim. Këtë javë mode jam përpjekur të qëndroj brenda stilit tim, edhe pse show-t ishin të shumëllojshme. Veshja e parë ishte një look nga Alessandra Rich, dedikuar sfilatës së saj të fundit dhe pjesëmarrja në këtë sfilatë ishte privilegj për mua, sidomos…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

Dolce & Gabbana Light Blue Italian Zest

28/05/2018

Të gjithë mezi presim të vijë stina e verës, pushimet dhe aroma e detit, frutave apo parfumeve të freskëta verore. Ky shërbim fotografik i kushtohet parfumit që unë kam përzgjedhur për këtë verë: “Dolce & Gabbana light blue Italian Zest”. Krahas parfumit, që sapo e nuhat të sjell ndjesinë e freskisë dhe limonit, i frymëzuar nga Siçilia e Vjetër dhe pak nga filmi “Malena”, i cili ka kthyer ikonën e bukurisë dhe feminitetit, Monica Bellucin, por edhe ka përcjellë atë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi Style

Flokë të valëzuar

15/05/2018

Përse duhet të presim që të nisë sezoni i plazhit për të pasur flokë të valëzuar, kur mund t’i bëjmë ato vetë në shtëpi? Bërja e flokëve të valëzuar në shtëpi ju merr vetëm 15 minuta nga koha juaj. Ka shumë mënyra për të bërë flokë të valëzuar dhe ajo më tradicionalja është përdorimi i piastrës, vetëm se nxehtësia e saj e madhe shpesh i dëmton flokët, kështu që përpiquni ta përdorni sa më pak atë, dhe në vend të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

The Time Machine

08/05/2018

Gjithmonë kam ëndërruar një makinë kohe, e cila të më jepte mundësinë të udhëtoja në kohë, të shihja vitet e mëparshme, modën, mënyrën se si visheshin apo çfarë mënyre jetese kishin njerëzit. Në pamundësi të kësaj makine, më pëlqen të eksperimentoj me veshjet e mia, me shërbimet fotografike dhe të udhëtoj sa më shumë, për të përthithur pak nga çdo vend ku shkoj. Për këtë shërbim fotografik jam frymëzuar nga kjo makinë e kuqe, e cila i përket viteve 1960.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi Style

Rrobat e banjës më të mira për format e trupit tuaj

29/04/2018

Sado që na pëlqejnë shumë veshje dhe duam të veshim gjithçka të bukur që na zënë sytë, është mirë që të përpiqemi të vishemi në përputhje me format e trupit tonë. Me veshjet e përditshme është më ndryshe, sidomos me veshjet dimërore, me të cilat mund të eksperimentojmë me stilet dhe prapë të dukemi bukur, por puna vështirësohet pak kur bëhet fjalë për të zgjedhur rrobat e banjës. Në treg ka mijëra modele dhe ne mbetemi gjithmonë me dilemën se…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

My Paris Fashion Week Looks

27/03/2018

Siç mund të shihet, në të gjitha veshjet e mia në Paris është e pranishme ngjyra e kuqe, e cila është ngjyra ime e preferuar, por ka qenë edhe një rastësi e këndshme. Java e modës në Paris ishte një eksperiencë mjaft e këndshme për mua. Isha e pranishme në shumë show dhe kjo javë mode ishte ndër më të bukurat për mua.   Look 1: So Rock Ditën e parë, për të ndjekur sfilatën e Redemption, përzgjodha një look “Rock”,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fillimi Style

Inspiration From The R&B Singers of The `90s

14/02/2018

Që në moshë të vogël, i ndiqja me shumë vëmendje videoklipet e këngëtareve të famshme, si: Britney Spears, Spice Girls, Aaliyah, Christina Aguliera etj. Këngët e tyre më frymëzonin, por shihja me shumë vëmendje edhe veshjet dhe më pas mundohesha t’ua vishja kukullave të ngjashme ose t’i vishja vetë. Duke u rritur, sa herë frymëzohesha nga një look i MTV-së së viteve `90, njerëzit më shihnin me dyshim, derisa kjo gjë doli në modë dhe jam shumë e lumtur për…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fillimi Style

Reminiscing 50′ Shapes!

17/10/2017

Në këtë shërbim fotografik jam vetvetja në të gjitha kuptimet. Në moshën 18-vjeçare, zbulova stilin tim të vërtetë dhe njëherazi, atë që më përshtatej më shumë. Ishte stili “Pinup” i viteve `50: femra klasike dhe fatale “Pinup”, me forma të lakuara dhe me një “signature makeup”, siç e shihni edhe në fotografi. Ato ikona më kanë frymëzuar gjithmonë dhe janë ideali im për femrën. Madje, do të kisha dashur shumë të jetoja në ato vite, pasi mendoj se shpirti im…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi