Browsing Category

News

Fashion Fillimi News

Dior Spring 2018 Couture, A Tribute To The “Spiritual Power of Today’s Women”

23/01/2018

Maria Grazia Chiuri është e njohur për lëvizjen e saj feministe dhe Diori njihet për linjën femërore. Ajo përpiqet gjithmonë që modelet e saj të përfaqësojnë femrën aktuale dhe atë të së ardhmes. Gjithashtu, dëshiron të vërë në dukje edhe trashëgiminë, por në një mënyrë më moderne dhe bashkëkohore. Moda, femrat dhe arti shkrihen në një te Dior. Edhe një herë tjetër, Maria Grazia Chiuri vërtetoi se është një nga ekspresionistet më të mira të protestave sociale në historinë e…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi News

Besojmë se kemi gjetur burimin kryesor të frymëzimit për Kim Kardhashian

31/10/2017

Kim Kardashian është një nga femrat më të përfolura në botë. Me një numër ndjekësish në rrjetet sociale, që kalon edhe popullsinë e Mbretërisë së Bashkuar, askush nuk mund ta mohojë që ajo ka ndikim te masat dhe për pasojë, nuk është për t’u habitur që gjithnjë e më shumë femra në mbarë botën përpiqen ta kopjojnë atë. Stili i Kim Kardashianit forcohet çdo ditë e më shumë Por ku frymëzohet Kimi për stilin e saj? Në fakt, ajo ndjek…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

News

Hadid Domination

20/09/2017

Java e Modës në Londër plot surpriza. Përpos koleksioneve mahnistëse, nuk kishte ndodhur ndonjëherë që sfilata të bëhej një çështje familjare. Për herë të parë pamë që tre modelë me lidhje gjaku ndërmjet tyre të ecnin në të njëjtën pasarelë.  E kemi fjalën për Gigi, Bella dhe vëllain e tyre Anwar Hadid. Këta të tre i bëri bashkë koleksioni i Tommy Hilfiger Show. Gigi, e cila bashkëdizenjoi koleksionin (Tommy x Gigi), hapi shfaqjen me temën ‘Rock Circus’ ashtu siç pritej.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi News

10 thënie nga Audrey Hepburn, që duhet t’i ketë parasysh çdo vajzë:

27/08/2016

1. Bukuria e një femre buron nga sytë, sepse ata, janë porta e zemrës së saj, streha e dashurisë. 2. Zemra thyhet dhe kaq. Nuk ka përse të paragjykoni apo të tregoni me gisht askënd. Duhet të kesh fat, që të gjesh dikë që të vlerëson. 3. Njeriu njihet më mirë nga ato që thotë për të tjerët, sesa nga ato që thonë të tjerët për të. 4. Bukuria e një femre nuk pasqyrohet te nishani në faqe, por në…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi