Monthly Archives

Prill 2020

Beauty Tips Fillimi

Makijazhi që më përfaqëson

18/04/2020

Para se të bëj makijazhin, unë i kushtoj shumë vëmendje lëkurës. Për këtë, serumi është i rëndësishëm, sepse ai e ngre lëkurën dhe i jep asaj shkëlqim. Unë përdor serumin Dermastir Dropper A Rich Nutrition.   Hapi i parë i këtij makijazhi është konturimi, të cilin unë e bëj të thjeshtë, jo shumë të guximshëm. Për këtë përdor 4 in 1 Face Contouring Palette nga Make Up For Ever. Kur vjen puna te kremi pudër, përziej Magic Foundation nga Charlotte…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Librat që më kanë frymëzuar

15/04/2020

Ekzistojnë disa libra që të ndryshojnë jetën përgjithmonë. Libra që të frymëzojnë dhe të motivojnë, libra që të ndryshojnë botën dhe mënyrën e perceptimit. Ata kanë fuqinë që të na ndryshojnë, për mirë, sigurisht; kanë fuqinë që të na japin mesazhe shumë të rëndësishme për jetën dhe na japin një tjetër dimension se si të shohim botën jashtë. Edhe për mua kanë qenë disa libra që kanë ndikuar shumë tek unë dhe botëkuptimi dhe mendimet e mia sot janë meritë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Çfarë të vishni gjatë qëndrimit në shtëpi

08/04/2020

Jam e sigurt se gjatë këtyre ditëve të mbyllur në shtëpi, shumicën e kohës e kaloni duke punuar, duke gatuar, duke rregulluar, duke bërë ushtrime, duke luajtur me fëmijët, me kafshët shtëpiake etj. Ashtu siç jam e sigurt edhe që të gjitha këto, i bëni me pizhame. Edhe pse me pizhame ndihemi rehat, ju siguroj se kjo nuk është zgjedhja ideale në rast se mund të keni një “conference call” nga puna, me kolegët ose ndonjë klient. Nëse keni gatuar…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Aromat e mia të preferuara për pranverë dhe verë

06/04/2020

I kam adhuruar gjithmonë aromat dhe më pëlqen të përdor aroma të ndryshme, në varësi të stinës, të humorit tim apo të aktivitetit që më pret: mund të jetë një mbrëmje jashtë me shoqet, një koktej ose një darkë romantike. Më shumë më tërheqin aromat e lehta, ku dominojnë nuancat e luleve. Dua të rrethohem nga një aureolë arome që bëhet njësh me trupin tim dhe të jep atë ndjesinë e freskisë që ke kur sapo ke dalë nga dushi.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi