Monthly Archives

Mars 2018

Fillimi Travel

Vende të mrekullueshme për martesë në Europë

31/03/2018

Jeni fejuar, keni vendosur unazën në gisht, por nuk keni bërë ende diçka tejet të rëndësishme: nuk keni gjetur vendin se ku do ta bëni dasmën. Të gjithë duam që dita e dasmës të jetë një ditë e veçantë dhe për këtë arsye, me siguri që po kërkoni ndonjë xhevahir të vogël, të fshehur në ndonjë qoshk të botës. Rebel Heart ka përzgjedhur disa vende të mrekullueshme, që do t’ju ndihmojnë të bëni zgjedhjen e duhur për vendin se ku…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Tendencat e thonjve për sezonin Pranverë/Verë 2018

29/03/2018

Nëse duam të flasim për tendencat e thonjve për sezonin Pranverë/Verë 2018, duhet të themi se nuk do të ketë kufij. Të gjitha vajzat mund të zgjedhin modelin dhe format që dëshirojnë. Nga thonjtë e shkurtër tek ata të gjatë në formë ovale; nga ngjyrat nude në nuancat më të guximshme; nga një vijë e thjeshtë te dizajne nga më të larmishmet, ky sezon ju lejon të bëni çfarë të doni. Por nëse jeni tip që ju pëlqen të ndryshoni…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

My Paris Fashion Week Looks

27/03/2018

Siç mund të shihet, në të gjitha veshjet e mia në Paris është e pranishme ngjyra e kuqe, e cila është ngjyra ime e preferuar, por ka qenë edhe një rastësi e këndshme. Java e modës në Paris ishte një eksperiencë mjaft e këndshme për mua. Isha e pranishme në shumë show dhe kjo javë mode ishte ndër më të bukurat për mua.   Look 1: So Rock Ditën e parë, për të ndjekur sfilatën e Redemption, përzgjodha një look “Rock”,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Si e ka hallin ky kremi pudër?

27/03/2018

Dermatologët këshillojnë aplikimin e kremit hidratues para se të vendosim kremin pudër. Ne ndoqëm këshillën e tyre dhe bëmë të njëjtën gjë. Procesi është shumë i thjeshtë. Pastroni fytyrën; Aplikoni kremin hidratues; Aplikoni kremin pudër ose pudrën; Vazhdoni me pjesët e tjera të fytyrës, për të përfunduar rutinën e përditshme të makijazhit. Por, ndodh që ndonjëherë nuk mbetemi të kënaqura, sepse vëmë re që kremi pudër nuk qëndron mirë në fytyrë. Kjo gjë na mërzit, sepse lëkura nuk duket e…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Shndërrimet më të famshme të personazheve në filma

24/03/2018

Shpesh, pjesa më e bukur e një filmi është ajo e shndërrimit total të një personazhi. Ajo skenë na bën të kuptojmë fuqinë e së bukurës. Nga një makijazh i ri te një ndryshim i modelit të flokëve, nga ndryshimi i stilit në veshje te kombinimi i aksesorëve, nuk ka asnjë dyshim që ndryshimi në pamjen e jashtme është pjesa që na pëlqen më shumë te shndërrimi i një personazhi filmi. Skenat më të mira, ose më mirë të themi…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Pse shtëpitë e modës duan të rikthejnë trendet e viteve ’60 dhe ’90?

22/03/2018

Moda po i reziston kohës, ashtu si veprat më të mëdha të artit dhe kjo nuk është asnjëherë mendjelehtësi, por dëshirë për të evidentuar karakterin tonë dhe mënyrën se si vishemi. Ka vetëm pak kohë që kemi lënë pas muajin e modës. Në një vështrim të përgjithshëm, ajo që na ra në sy ishte trendi i viteve ‘60 apo dhe i viteve ‘90. Me sa duket, stilistët kanë nostalgji për të kaluarën dhe duan të na risjellin në vëmendje ato…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fashion Fillimi

Iconic Bridal Beauty Looks

21/03/2018

Dy janë momentet kyç në jetën e një femre: dita e dasmës dhe lindja e fëmijëve. Pavarësisht se organizimi i dasmës tënde mund të jetë stresues e ndonjëherë edhe rraskapitës, ka edhe disa detaje që e bëjnë këtë proces shumë të bukur, si për shembull zgjedhja e fustanit ose e parukieres/it. Çdo vit, shumë stilistë prezantojnë koleksionet e tyre të nuseve, të cilat u vijnë në ndihmë nuseve të ardhshme, për sa i përket stilit dhe trendeve të kohës. Ndoshta…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Lug-sole Boots Are Totally Having A Moment Right Now

20/03/2018

Kambalet kanë qenë pjesë e shumë epokave të modës ndër vite, por janë rikthyer në trend edhe tani. Ato janë kthyer në një ikonë të këpucëve. Këto lloj këpucësh u përdorën si veshje e përditshme në fundin e viteve `80 – `90, falë kulturës së hip-hopit, e cila i nxori më në pah dhe i tregoi botës se ato këpucë janë shumë funksionale. Sot, këpucët kambale janë më në modë se kurrë dhe ia vlen t’i ketë kushdo. Megjithatë, sa…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

The secret to a perfect lipstick

20/03/2018

Buzët janë shumë të rëndësishme për të plotësuar makijazhin, por për të arritur pamjen e dëshiruar, duhet të dini se si ta përdorni sa më mirë buzëkuqin. Doni ta dini sekretin për një lyerje të përsosur buzësh? Është shumë e thjeshtë: lapsi i buzëve! Unë e di që lapsi i buzëve nuk përdoret shumë, pasi ai të merr pak kohë, që shumë femra nuk e kanë, kur u duhet të bëhen gati në vetëm pak minuta. Megjithatë, nëse jeni në…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Diary Fillimi

Si të ushqeni mendjen, trupin dhe shpirtin

17/03/2018

Shpesh, nuk e kuptojmë se, duke punuar me orë të gjata dhe duke mos fjetur mjaftueshëm, i shkaktojmë probleme serioze vetes. Bëhemi çdo ditë e më të brishtë dhe mungesa e gjumit na sjell energji negative. Megjithatë, e rëndësishme është të dini se mund ta ndryshoni këtë situatë dhe të filloni të bëni një jetë të shëndetshme. Nëse doni të përkushtoheni për ushqyerjen e mendjes, trupit dhe shpirtit, përgatisni një listë me gjërat që mund të bëni apo të ndryshoni…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi