Monthly Archives

Shtator 2017

Fashion Fillimi

History Repeating in Runways…

20/09/2017

Në industrinë e modës kanë spikatur disa modele dhe kanë shënuar një epokë të tërë nëpër sfilata. Respektivisht, i kanë dhënë modës një nivel tjetër bukurie dhe kanë bërë revolucion. Të nderuara nga bota e modës si yje të vërteta, modelet e viteve ’90 kanë lënë gjurmë të pagabueshme bukurie. Kemi dëgjuar se gjenet e bukura gjenden brenda familjes. Por, jo vetëm!! Mjafton që të shohim ngjashmëritë mes ikonave tona të modës së viteve ’90 dhe ato të ditëve moderne,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion

Go Burgundy or Go Home!

20/09/2017

Sezoni Vjeshtë 2017 sapo ka trokitur dhe ku ka kohë më të përshtatshme për të eksploruar trendet më të fundit apo për t’u përditësuar me lajmet më të reja nga bota e modës! Por si do të vishen femrat këtë vjeshtë? Stilistët dhe pasarelat folën njëzëri: Është koha e ngjyrës vishnje! Tashmë është zyrtare! Ngjyra vishnje është cilësuar ngjyra e stinës së vjeshtës, pasi ka mbizotëruar në pasarelat më të famshme të javës së modës, si trendi më i ri.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

News

Hadid Domination

20/09/2017

Java e Modës në Londër plot surpriza. Përpos koleksioneve mahnistëse, nuk kishte ndodhur ndonjëherë që sfilata të bëhej një çështje familjare. Për herë të parë pamë që tre modelë me lidhje gjaku ndërmjet tyre të ecnin në të njëjtën pasarelë.  E kemi fjalën për Gigi, Bella dhe vëllain e tyre Anwar Hadid. Këta të tre i bëri bashkë koleksioni i Tommy Hilfiger Show. Gigi, e cila bashkëdizenjoi koleksionin (Tommy x Gigi), hapi shfaqjen me temën ‘Rock Circus’ ashtu siç pritej.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion

Fryma e re në New York Fashion Week

19/09/2017

Java e modës në New York ishte e para që ngriti siparin e një shtatori të mbushur me shfaqje të tilla mode në mbarë botën. Këto shfaqje janë kthyer në magnet për stilistët e ‘etur’ të cilët duan të na prezantojnë vizionin dhe koleksionin e tyre. Java e Modës këtë herë na ka befasuar, pasi ka ardhur shumë ndyshe nga herët e tjera, duke futur elementë që nuk ishin parë. Firmat të cilat shkëlqyen në Javën e modës në New…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi