Monthly Archives

Qershor 2015

all Style

KEEP IT CLASSY

24/06/2015

Edhe pse moti është bërë pak tekanjoz këtë verë, unë me fustanin tim Tory Burch që ngjason pak si “trench”, e gjej një zgjidhje. Gjithmonë (nuk e di pse) kam qenë fanse e fustaneve me komça dhe treçerekëshe. Kjo ka qenë një zgjedhje e imja që në moshë edhe më të hershme; është thjesht çështje shijeje mendoj. Por unë kështu ndihem shumë rehat për një ditë në qytet. Mendoj se fustane të tilla, të thjeshta dhe me polka dots janë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Beauty Tips Fillimi

HOW TO HAVE A RED CARPET LOOK

16/06/2015

Duke qenë se kam pasur mjaft pyetje për “make-up”-in dhe flokët, sidomos nëpër evenimentet që ndjek, kam vendosur t’ju tregoj disa rregulla bukurie të realizuara me një prej “make-up artist” më të njohura në Shqipëri, Lili Ismailin. Meqenëse fustani im i preferuar Saint Laurent është shumë stil i viteve ‘80, zgjodhëm një look me flokë të mëdha me onde dhe buzëkuq të errët. Hapi 1 – Krijimi i ondeve dhe volumit; për të pasur këtë model flokësh ne përdorëm mashën…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

DG FAMILY

09/06/2015

DG Family Këtë vit, një ndër pasarelat që na tërhoqi më shumë vëmendjen ishte pikërisht ajo e Dolce & Gabbana, për vetë faktin se iu kushtua familjes, kryesisht vajzës, gruas, nënës… Pamë në këtë sfilatë, Bianca Baltin shtatzënë dhe modele me forma nga më të ndryshmet dhe me anë të kësaj përzgjedhje jam e sigurt që çdo vajzë ka gjetur veten në #DGfamily. Prej disa vitesh tashmë, Stefano dhe Domenico janë frymëzuar prej disa vendesh si Sicilia, Spanja dhe Meksika…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi