A LITTLE ABOUT ME

My name is Armina Mevlani. Many of you know me from my TV shows, others as the girl who represented Albania in Miss World and some as the Creative Director of a magazine for almost three years, time in which I wrote many articles on fashion and other domains. But, there are also some of you who do not know me and I want to leave out what I have done so far, not because I do not find it agreeable; on the contrary, it helped me become who I am, but because this blog is the beginning of a new chapter in my life and I want to share new things with all of you.

My blog is called “Rebel Heart” due to the fact that in my rebel teen years I used to refer to myself as a rebel heart. I also wished to make it a tattoo, but my parents wouldn’t allow me to. Today I decided to personalize it by naming my blog after it. It all came naturally to me and all those who know me, know what “rebel heart” means to me. Rebel Heart is me.
meet_armina

Beauty Tips Fillimi

Makijazh i shpejtë për festat e fundvitit

30/12/2021

Për ditët e festave dua të ndaj me ju një tutorial “make-up”-i, i cili realizohet shumë lehtë. Hapi i parë është përdorimi i Prep + Prime Skin nga Mac Cosmetics, që i jep njëtrajtshmëri lëkurës së fytyrës dhe e përgatit atë për çdolloj makijazhi.   Pastaj vazhdova me Hollywood Flawless Filter nga Charlotte Tilbury, që i jep shkëlqim fytyrës dhe është ideal për raste të veçanta, siç është darka e Vitit të Ri.   Aplikova në radhë Pro Longwear Concealer…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Produktet më të preferuara që kurrë nuk kam reshtur së përdoruri

24/11/2021

Unë kam shkruar herë pas here për produktet që përdor për kujdesin për fytyrën, trupin dhe makijazhin. Edhe pse më pëlqen të përdor produkte të ndryshme, ka disa prej tyre që i përdor prej vitesh dhe që do të jenë gjithmonë pjesë e rutinës sime. Kombinimi Vajor nga Ada Herbs më ka bërë shumë mirë për flokun. Kam parë rezultate të shkëlqyera që kur e përdora për herë të parë. Ky produkt u jep shkëlqim flokëve dhe i ndihmon të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Kujdesi për lëkurën gjatë javës së modës

19/10/2021

Gjatë javëve të modës unë ndjek një regjim të plotë të kujdesit për lëkurën, sepse lëkura ime është në kontakt me mjedise të ndryshme, duke qenë se shkoj sa në një shfaqje mode në tjetrën. Kështu, po ndaj me ju të gjitha produktet që përdora gjatë javës së modës në Paris. Disa prej këtyre produkteve unë i përdor për kujdesin e përditshëm, ndërsa disa vetëm për evenimente të veçanta. Rutina ime për kujdesin e lëkurës konsiston në: Pastrues The Black…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Produktet më të domosdoshme për mua gjatë pushimeve

04/08/2021

Më në fund erdhën pushimet edhe për mua! Kështu, vendosa të ndaj me ju produktet që kam marrë me vete, për të ma bërë më të lehtë ekspozimin ndaj rrezeve ultraviolet.   Fytyra Përpara se të nisem për në plazh, unë vendos Hyaluronic Acid Booster nga Paula’s Choice, i cili zbut dhe përmirëson ndjeshëm pamjen e rrudhave.   Më pas vazhdoj me Dermastir Sun Protection SPF 50+, i cili e mbron lëkurën nga hiperpigmentimi dhe nga njollat kafe. Më pëlqen…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi