Diary Fillimi

Si kujdesem për zonën e bustit

12/08/2020

Shumë prej jush më kanë pyetur se si kujdesem për zonën e bustit dhe çfarë produktesh përdor për të, kështu që vendosa të ndaj me ju disa nga truket e mia për një dekolte të përsosur.

Unë gjithmonë sigurohem që të mos bëj dush me ujë shumë të nxehtë, sepse temperaturat e larta e zbutin shumë lëkurën e pjesës së bustit dhe kjo nuk i bën aspak mirë asaj. Kur jam drejt fundit të dushit, flokët dhe kraharorin i shpëlaj me ujë të ftohtë, edhe në dimër.

Një gjë tjetër që e bëj herë pas here është që vendos akull në kraharor: dy ose tre kuba akulli ose dy qese me akull, dhe e lë atje për disa minuta.

Çdo mbrëmje përdor Pure Actives Collagen + Hyaluronic AcidBust nga Collistar, për ta tonifikuar pjesën e bustit. Këtë produkt e gjeni te Étos Parfumeri.

Gjithashtu, unë përdor edhe produkt për strijat. Edhe pse unë nuk kam strija në pjesën e bustit, e përdor këtë produkt nga Rilastil çdo mëngjes para se të bëj dush, që të parandaloj shfaqjen e strijave.

Është shumë e rëndësishme mbajtja e reçipetave. Kështu, parandaloni varjen e pjesës së bustit.

Përveç ushtrimeve të zakonshme për muskujt e barkut dhe vithet, unë përfshij gjithmonë edhe ushtrime për zonën e kraharorit, të paktën një ose dy herë në javë. Përdor pesha të lehta dhe bëj ca push-up. Nëse nuk jeni tip që bëni shumë stërvitje, mund të bëni minimumi 30 push-up të thjeshta çdo ditë, në çfarëdo kohe të doni ju. Nëse doni të bëni më shumë sesa kaq, mund të ndiqni shumë programe në internet, sidomos për pjesën e kraharorit. Gjithçka që ju duhet janë disa pesha të lehta, rreth 2-3 kg.

 

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: