all Fashion Fillimi

Once upon a dream…

14/11/2016

Të gjitha vajzat ëndërrojnë për ditën e dasmës, fustanin që do të veshin dhe ambientin përreth. Ne po jua thjeshtojmë punën duke ju risjellë disa nga fustanet e nusërisë më të bukura dhe më legjendare të princeshave apo personazheve publike. Kështu, ju mund t’i shijoni ato, të frymëzoheni prej tyre dhe pse jo, ato që do të martohen së shpejti, mund edhe të “vjedhin” disa ide.

1.  Grace Kelly me një fustan Helen Rose
Ky fustan ndodhet në Philadelphia Museum of Art, pas donacionit të Grace Kelly-t
grace-kelly-wedding-ensemble
70792

2. Elisabeth Taylor me një fustan Helen Rose
article-2330436-19fad64a000005dc-352_634x820

article-2330436-19fad635000005dc-999_634x835
3. Audey Hepburn me një fustan Pierre Balmain, i cili sipas Vogue Uk, u shit 23.000 $ në një ankand në Londër.

 

audrey-hepburn-wedding-dress-balmain
4. Mbretëresha Raina Al Yassin me një fustan të krijuar nga stilisti anglez Bruce Oldfield.
7b69530edc24b0d8cbe6e9bf0d43cbb5
5. Princesha Elizabeth me një fustan të Norman Hartnell.
elizabeth3-edited
6. Lady Diana me një fustan David Emanuel.
1d274906696016-today-princess-diana-140903-02-today-inline-large
7. Kate Moss me fustanin John Galliano
dd3a52e94029d459dd0098baef59b9fd
8. Keira Knightley me një fustan Chanel
keira-knightleys-wedding-dress1
9. Angelina Jolie me një fustan Versace.
425b9087531a8cb9300ae3360039c37f
10. Kate Middleton me një fustan Alexander Mcqueen.
kate-middleton-pippa-middleton-wedding
11. Amal Almuddin me një fustan Oscar De La Renta
c285f2ba52dfa0881de35475545dc54c
12. Chrissy Teigen me një fustan Vera Wang.
chrissy-teigen-john-legend-wedding-dress
13. Kim Kardashian me fustanin Givenchy.
rs_1024x759-150522095708-1024-3kim-kardashian-kimye-wedding-ls-52215

article-0-20074ed000000578-387_634x473
14. Mbretëresha Letizia me një fustan të Manuel Pertegaz.
letizia-oritz-wedding-dress
15. Dita Von Teese me një fustan Vivienne Westwood.
28_21e68871-8dd9-46b0-ad61-46d8692bd6bb
16. Hilary Duff me një fustan të Vera Wang.
hilary-duff-wedding-gown-hilary-duff-wedding-dress-pictures
17. Victoria Beckam me një fustan të Vivienne Westwood.
large
18. Olivia Palermo me një fustan të Carolina Herrera.
olivia-palermo-carolina-herrera-wedding-dress-monolo-blahnik-shoes-buterboom

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: