all Fillimi Style

Milan Fashion Week 2016

17/10/2016

Ashtu sikurse çdo vit, edhe këtë sezon vendosa të ndaj me ju disa prej veshjeve të mia gjatë javës së modës të zhvilluar në Milano. Këtë javë mode, ndoqa shumë më tepër show dhe mund të them se ishte një ndër më të bukurat për shkak të klimës, organizimit tim dhe bashkëpunimeve që lindën nga kjo javë mode. Ndiqni më poshtë disa prej veshjeve që unë përdora, të shoqëruara me shpjegimet përkatëse:

Look 1
Spanish Inspiring
Gjithmonë më ka pëlqyer që herë pas here të përdor një look latin, pasi më duket shumë femëror dhe kjo ditë ishte një nga ato raste. Një bluzë me shpatulla jashtë, fund i kuq i ngushtë dhe pse jo “flower power” syze.

vinc3482

vinc3477

vinc3455

Look 2
Maleficent gothic
Sigurisht që për një ish-rokere, nuk mund të mungonte një fustan kaq gotik dhe seksi.
Kësaj veshjeje i shtova dhe lente ngjyrë bojëqielli për ta bërë sa më të mistershme . Si ju dukem?

vinc5670

vinc5637

vinc5629

vinc5616

vinc5577

Look 3
Red Silky
Që kur e kam parë për herë të parë këtë bluzë të DKNY, jam dashuruar me të dhe kam menduar që do ta përdorja si pjesë të veshjeve të mia të javës së modës. Duke i shtuar vathët në formë buze, bëhen akoma më shumë në stilin tim. I love red

1-1

vinc6799

vinc6785

vinc6781

Look 4
Nudes
Shpesh, miqtë e mi më bindin se më shkojnë ngjyrat e tokës, sidomos ngjyra bezhë “nude”, prandaj vendosa që stilin me ngjyra të zbehta dhe deri diku minimalist, ta integroja në javën e modës. Kjo është një veshje mjaft sensuale me të cilën vendosa të guxoja, duke qenë se ishte java e modës, por nuk do të ishte diçka që do ta vishja në përditshmërinë time.

vinc8292

 

vinc8249

vinc8286

Look 5
Warm Leatherette
Total lëkurë për sfilatën e Dsquared. Mendoj se kjo është një veshje ekstravagante, por e realizueshme nga të gjithë . Sërish brenda stilit rok dhe mjaftojnë vetëm një fustan i zi dhe një palë çizme mbi gju për të realizuar edhe ju diçka të ngjashme.

img_0034

img_0029

img_0028

img_0024

img_0020

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: