Fashion Fillimi

Lug-sole Boots Are Totally Having A Moment Right Now

20/03/2018

Kambalet kanë qenë pjesë e shumë epokave të modës ndër vite, por janë rikthyer në trend edhe tani. Ato janë kthyer në një ikonë të këpucëve. Këto lloj këpucësh u përdorën si veshje e përditshme në fundin e viteve `80 – `90, falë kulturës së hip-hopit, e cila i nxori më në pah dhe i tregoi botës se ato këpucë janë shumë funksionale. Sot, këpucët kambale janë më në modë se kurrë dhe ia vlen t’i ketë kushdo. Megjithatë, sa herë që i përmendim kambalet, mendojmë se ato mund të vishen vetëm në dimër, por më lejoni t’ju them se e kemi pasur gabim. Ato mund të vishen gjatë gjithë vitit, dhe sidomos në pranverë, stinën që po kalojmë tani. Kambalet mund të vishen në shumë mënyra dhe nga të gjithë, por kombinimi ka gjithsesi rëndësi dhe kur vjen puna te kombinimi, ne ju këshillojmë t’i vishni me xhinse, xhaketë lëkure, fustane vajzërore etj.

Shikoni fotografitë e mëposhtme për t’u frymëzuar për kombinime të bukura të këpucëve kambale:

 

Bella Hadid in Off-White x Timberland

 

 

Drake in Timberland

 

 

Elsa Hosk in Off-White x Dr. Martens

 

 

Emma Watson in Dr. Martens

 

 

 

Gigi Hadid in Timberland

 

Hailey Baldwin in Timberland

 

 

Julianne Moore in Timberland

 

 

Kaia Gerber in Dr. Martens

 

 

 

Kourtney Kardashian in Dr. Martens

 

 

Kris Jenner in Timberland

 

Mary-Kate Olsen in The Row

 

 

Pharrell Williams in Timberland

 

 

Rihanna in Timberland

 

 

Sofia Richie in Louis Vuitton boots

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: