Browsing Category

Style

Diary Fashion Fillimi Style

My Paris Fashion Week Looks

27/03/2018

Siç mund të shihet, në të gjitha veshjet e mia në Paris është e pranishme ngjyra e kuqe, e cila është ngjyra ime e preferuar, por ka qenë edhe një rastësi e këndshme. Java e modës në Paris ishte një eksperiencë mjaft e këndshme për mua. Isha e pranishme në shumë show dhe kjo javë mode ishte ndër më të bukurat për mua.   Look 1: So Rock Ditën e parë, për të ndjekur sfilatën e Redemption, përzgjodha një look “Rock”,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fillimi Style

Inspiration From The R&B Singers of The `90s

14/02/2018

Që në moshë të vogël, i ndiqja me shumë vëmendje videoklipet e këngëtareve të famshme, si: Britney Spears, Spice Girls, Aaliyah, Christina Aguliera etj. Këngët e tyre më frymëzonin, por shihja me shumë vëmendje edhe veshjet dhe më pas mundohesha t’ua vishja kukullave të ngjashme ose t’i vishja vetë. Duke u rritur, sa herë frymëzohesha nga një look i MTV-së së viteve `90, njerëzit më shihnin me dyshim, derisa kjo gjë doli në modë dhe jam shumë e lumtur për…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fillimi Style

Reminiscing 50′ Shapes!

17/10/2017

Në këtë shërbim fotografik jam vetvetja në të gjitha kuptimet. Në moshën 18-vjeçare, zbulova stilin tim të vërtetë dhe njëherazi, atë që më përshtatej më shumë. Ishte stili “Pinup” i viteve `50: femra klasike dhe fatale “Pinup”, me forma të lakuara dhe me një “signature makeup”, siç e shihni edhe në fotografi. Ato ikona më kanë frymëzuar gjithmonë dhe janë ideali im për femrën. Madje, do të kisha dashur shumë të jetoja në ato vite, pasi mendoj se shpirti im…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Two ways to dress up a white T-Shirt

06/04/2017

Një t-shirt e bardhë pambuk shpesh bën shumë punë dhe sidomos është e freskët për sezonin pranverë-verë. Unë kam zgjedhur dy mënyra të veçanta për t’i ndarë me ju, të cilat kryesisht i përkasin një frymëzimi të stilit të veshjeve dhe fotove të viteve `90.Këto vite tashmë janë kthyer shumë në modë dhe janë gjithashtu vitet e mia të preferuara, duke qenë se atëherë kam qenë vetëm një vajzë e vogël që shijoja jetën dhe ruaja në kujtesë shumë detaje.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style Video

3 ways to wear my Vetements boots

16/12/2016

Ata që më njohin prej një kohe të gjatë apo edhe ju miq që keni ndjekur postimet e mia, tashmë e dini që jam një fanse e çmendur e muzikës rok dhe metal. Si e tillë, adhuroj edhe veshjet që i përshtaten stilit rok. Dikur, në adoleshencë, vishesha komplet rok, mbaja flokë me fije punk, në ngjyrë çiklaminë dhe këpucë të çuditshme, por duke u rritur dhe duke pasur angazhime të tjera, veshja ndryshoi sadopak, duke u ndërthurur shpeshherë edhe…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Paris Fashion Week

02/11/2016

Pasi ndava me ju detaje nga java e modës në Milano, sigurisht që nuk mund të mungonte edhe java e modës në Paris, e cila është shumë e veçantë. Prej kësaj jave mode, shumë medie ndërkombëtare ndanë fotot e mia në faqet e tyre, si: Vogue, Elle apo Harper’s Bazar dhe kjo për mua është një ndër gjërat më të bukura, sepse tregon që edhe në kaosin e bukur të javës, disa prej veshjeve të mia, të cilat do t’i…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Milan Fashion Week 2016

17/10/2016

Ashtu sikurse çdo vit, edhe këtë sezon vendosa të ndaj me ju disa prej veshjeve të mia gjatë javës së modës të zhvilluar në Milano. Këtë javë mode, ndoqa shumë më tepër show dhe mund të them se ishte një ndër më të bukurat për shkak të klimës, organizimit tim dhe bashkëpunimeve që lindën nga kjo javë mode. Ndiqni më poshtë disa prej veshjeve që unë përdora, të shoqëruara me shpjegimet përkatëse: Look 1 Spanish Inspiring Gjithmonë më ka pëlqyer…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

NAKD inspired outfits and my love for nudes

01/09/2016

Nuk është gjithmonë e thjeshtë të gjesh veshjen e përsosur për përditshmërinë në punë, për takime apo edhe për një shëtitje të thjeshtë. Këtë verë, të preferuarat e mia kanë qenë ngjyrat e  hapura, kryesisht ato “nude”, siç i quajmë ndryshe. Këto lloj ngjyrash janë shumë “in” dhe të freskëta, por sigurisht, xhinset, janë gjithashtu të pashmangshme në ditët kur duam të  vishemi më casual. Unë kam krijuar katër veshjet e mia të preferuara dhe të thjeshta për t’u realizuar,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Paris Fashion Week (throwback)

13/05/2016

Duke qenë se java e modës në Paris ishte e postuar pjesërisht vetëm në Instagramin tim, vendosa të ndaj me ju disa foto prej asaj jave të mbushur me sfilata, punë dhe takime. Ishte java e parë për mua në Paris, gjatë së cilës mora pjesë në shumë evenimente dhe sfilata. Sigurisht, krahas kënaqësisë së të qenit në sfilata dhe për t’u përditësuar menjëherë me të rejat e fundit në fushën e modës, në ato data unë gjithashtu kam vizituar…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

Movie Inspiration kind of look

09/04/2016

Në artikullin që do të postohet së shpejti do të gjeni të gjithë filmat që më frymëzojnë dhe ndikojnë më shumë tek unë në disa aspekte, si: stili im, mënyra e jetesës, imagjinata etj. Sot kam vendosur të ndaj me ju një stil që shihet shpesh edhe në revista si frymëzim për artikuj mode, por edhe tek unë ky stil ka ndikuar shumë në mënyrën sesi jam kombinuar në këtë shërbim fotografik. Bëhet fjalë për Faye Dunaway te “Bonnie and…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi