Browsing Category

Fillimi

Beauty Tips Fillimi

10 Minuta Makijazh

22/03/2020

Në këtë postim kam vendosur të ndaj me ju makijazhin për dhjetë minuta, të cilin e bëj kur nuk kam shumë kohë. E filloj duke aplikuar NARS Radiant Creamy Concealer Light 2 Vanilla.   Si krem pudër përdor NARS Pure Radiant Tinted Moisturizer në Groenlad Light 3, që ka një përbërje mes së fortës dhe së lehtës dhe është e përsosur për në mëngjes. Gjithashtu, më pëlqen të përdor edhe Chanel Moisture-Rich Radiance Sunscreen Fluid Makeup Broad Spectrum SPF 15…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Çfarë të pijmë për të luftuar gripin

19/03/2020

Gjatë kësaj periudhe, po mundohem të konsumoj sa më shumë lëngje dhe çajra, në mënyrë që organizmi im të marrë vitaminat e duhura dhe të luftojë shfaqjen e simptomave të gripit. Çdo ditë sigurohem që të pi 4-5 gota lëng portokalli dhe çajra të ndryshëm. Mëngjesi fillon me pirjen e një gote lëng selino esëll. Pas mëngjesit, preferoj të konsumoj lëng limoni në formë çaji, të përzier me mjaltë gështenje dhe me gjethe menteje. Pas vaktit të drekës ose pasdite…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fillimi

Produktet më të domosdoshme për të blerë këtë periudhë

19/03/2020

Nëse nuk keni shkuar ende në supermarket për të bërë një pazar me gjërat më të rëndësishme për këtë periudhë që po kalojmë, është e rëndësishme të kuptoni që nuk është nevoja të blini “gjithë supermarketin”. Së fundmi, kemi parë shumë fotografi dhe video të postuara në rrjetet sociale, me supermarkete thuajse bosh, ku gjëja e parë në mungesë që bie në sy, është letra higjienike për në tualet. Duket sikur njerëzit kanë bërë pazar për një vit, pa menduar…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Si të jeni produktivë edhe në shtëpi

14/03/2020

Shpërthimi i kornavirusit detyroi shumicën e popullatës të qëndrojë në shtëpi. Pothuajse për të gjithë, shtëpia është kthyer në qendrën e universit, sepse edhe punën po e bëjnë nga shtëpia, ku ndihen më të qetë e më të sigurt. Qëndrimi 24 orë në shtëpi është më i bezdisshëm për ata tipa që gjithmonë kanë parapëlqyer të kalojnë më shumë kohë jashtë, sesa brenda. Megjithatë kjo situatë nuk ka pse të shihet si e pashpresë, sepse edhe në shtëpi mund të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Tri receta në kushte shtëpie për të luftuar viruset

13/03/2020

Jemi duke kaluar një periudhë të vështirë, që ka prekur globin anembanë. Dëgjojmë çdo ditë lajme të këqija në televizor dhe në internet dhe shpresojmë që situata me koronavirusin të përmirësohet sa më shpejt. Shumica e njerëzve janë mbyllur në shtëpi, që të shmangin përhapjen e virusit, por të rrish në shtëpi, nuk ka pse të na duket si fundi i botës. Kështu, kemi më shumë kohë për të lexuar libra, për të parë filma, për të rregulluar dollapët dhe,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Maskat më të preferuara për fytyrën

11/02/2020

Jam kujdesur për fytyrën që kur kam qenë adoleshente. Ndër vite, kam mësuar se për çfarë ka nevojë lëkura ime dhe cilat janë produktet më të mira që e ndihmojnë atë të jetë e mirushqyer dhe e shëndetshme gjatë gjithë kohës. Unë ndjek një regjim strikt për lëkurën, i cili ndryshon sipas stinëve. Për shembull, regjimi që ndjek në dimër ka dallime nga ai që ndjek në verë. Pasi mësova se ç’është më e rëndësishme për lëkurën time, mësova edhe…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi

Veshjet më skandaloze në ndarjen e çmimeve Oscars ndër vite

07/02/2020

Ndarja e çmimeve “Academy” është një nga ngjarjet më të rëndësishme të vitit për industrinë e filmit. Aktorë, regjisorë, këngëtarë, modele e shumë të tjerë bëhen pjesë e këtij evenimenti. Çmimet “Oscar” kremtojnë filmat kinematografikë që kemi pasur fatin t’i shohim përgjatë një viti, dhe në këtë eveniment konkurrojnë me njëri-tjetrin për të rrëmbyer fitore në kategori të ndryshme. Përveç prezantimit të fituesve të çmimeve, rol të rëndësishëm luan edhe tapeti i kuq, ku shohim të shkelin personalitetet e shumta,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Kujdesi për lëkurën në dimër

16/12/2019

Gjatë dimrit unë përdor gjithmonë “Acid Peels”, sepse ato më rigjenerojnë lëkurën dhe janë zgjedhja e duhur kur rrezet e diellit nuk janë aq të forta sa në stinët e tjera. Përdor “Four Acid Peel” nga “The Organic Pharmacy” dhe “Radiant Night Peel” nga “Teoxane”. Të dyja këto produkte i gjeni në çdo farmaci.   Si krem më pëlqen të përdor edhe “Antioxidant” nga “The Organic Pharmacy”, që rigjallëron dhe i jep freski fytyrës, dhe “Pro-Collagen Marine Cream” nga “Elemis”.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi Style

I Hurt Myself Today…

03/12/2019

Atë e quanin “Burri me të zeza”, për shkak se vishej gjithmonë me të zeza. Johnny Cash ka qenë dhe do të mbetet një artist i madh, këngët e të cilit kanë luajtur një rol të rëndësishëm në evoluimin e muzikës. Tekstet e këngëve të tij kanë prekur zemrat e të gjithëve anembanë botës, ndërsa muzika e tij është aq e thellë dhe zëri aq i bukur, sa ka bërë ta duan edhe ata më skeptikët. Për këtë shërbim fotografik,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Veshjet e mia në Javën e Modës në Milano dhe Paris

17/10/2019

Prej disa vitesh unë marr pjesë në Javën e Modës në Milano dhe në Javën e Modës në Paris. Çdo vit, këto javë mode sjellin diçka të veçantë dhe të re. Stilistët vijnë me ide gjithmonë e më novative në pasarela, gjithmonë e më shumë personalitete i ndjekin ato dhe festat e organizuara prej tyre janë gjithmonë e më të mira. Edhe këtë herë, veshjet dhe pamja ime variuan nga ajo rebele dhe deri tek ato klas dhe glamur. Shihni…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi