Browsing Category

Fashion

Fashion Fillimi

Numrat e Shtatorit të revistës Vogue ndër vite

06/04/2018

Numri i Shtatorit konsiderohet si numri më prestigjioz i vitit për çdo revistë mode, për shkak se ai numër përfshin çdo informacion të mundshëm që i nevojitet të apasionuarve pas modës, që nga koleksionet Vjeshtë/Dimër e deri te trendet e vitit të ardhshëm; që nga produktet më të fundit të hedhura në treg e deri tek aksesorët më të rëndësishëm që duhet të bëjmë tonat në stinën e vjeshtës dhe të dimrit. Kur flasim për revistat e modës, Vogue është…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi Style

My Paris Fashion Week Looks

27/03/2018

Siç mund të shihet, në të gjitha veshjet e mia në Paris është e pranishme ngjyra e kuqe, e cila është ngjyra ime e preferuar, por ka qenë edhe një rastësi e këndshme. Java e modës në Paris ishte një eksperiencë mjaft e këndshme për mua. Isha e pranishme në shumë show dhe kjo javë mode ishte ndër më të bukurat për mua.   Look 1: So Rock Ditën e parë, për të ndjekur sfilatën e Redemption, përzgjodha një look “Rock”,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Pse shtëpitë e modës duan të rikthejnë trendet e viteve ’60 dhe ’90?

22/03/2018

Moda po i reziston kohës, ashtu si veprat më të mëdha të artit dhe kjo nuk është asnjëherë mendjelehtësi, por dëshirë për të evidentuar karakterin tonë dhe mënyrën se si vishemi. Ka vetëm pak kohë që kemi lënë pas muajin e modës. Në një vështrim të përgjithshëm, ajo që na ra në sy ishte trendi i viteve ‘60 apo dhe i viteve ‘90. Me sa duket, stilistët kanë nostalgji për të kaluarën dhe duan të na risjellin në vëmendje ato…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fashion Fillimi

Iconic Bridal Beauty Looks

21/03/2018

Dy janë momentet kyç në jetën e një femre: dita e dasmës dhe lindja e fëmijëve. Pavarësisht se organizimi i dasmës tënde mund të jetë stresues e ndonjëherë edhe rraskapitës, ka edhe disa detaje që e bëjnë këtë proces shumë të bukur, si për shembull zgjedhja e fustanit ose e parukieres/it. Çdo vit, shumë stilistë prezantojnë koleksionet e tyre të nuseve, të cilat u vijnë në ndihmë nuseve të ardhshme, për sa i përket stilit dhe trendeve të kohës. Ndoshta…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Lug-sole Boots Are Totally Having A Moment Right Now

20/03/2018

Kambalet kanë qenë pjesë e shumë epokave të modës ndër vite, por janë rikthyer në trend edhe tani. Ato janë kthyer në një ikonë të këpucëve. Këto lloj këpucësh u përdorën si veshje e përditshme në fundin e viteve `80 – `90, falë kulturës së hip-hopit, e cila i nxori më në pah dhe i tregoi botës se ato këpucë janë shumë funksionale. Sot, këpucët kambale janë më në modë se kurrë dhe ia vlen t’i ketë kushdo. Megjithatë, sa…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi News

Dior Spring 2018 Couture, A Tribute To The “Spiritual Power of Today’s Women”

23/01/2018

Maria Grazia Chiuri është e njohur për lëvizjen e saj feministe dhe Diori njihet për linjën femërore. Ajo përpiqet gjithmonë që modelet e saj të përfaqësojnë femrën aktuale dhe atë të së ardhmes. Gjithashtu, dëshiron të vërë në dukje edhe trashëgiminë, por në një mënyrë më moderne dhe bashkëkohore. Moda, femrat dhe arti shkrihen në një te Dior. Edhe një herë tjetër, Maria Grazia Chiuri vërtetoi se është një nga ekspresionistet më të mira të protestave sociale në historinë e…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Kate Moss, a Pretty Addict!

09/12/2017

Nëse kthejmë kokën pas dhe kujtojmë disa nga emrat më të mëdhenj të modës, ato që kanë lënë gjurmë në industrinë e saj, Kate Moss është pa dyshim një ndër më të spikaturat. Ajo u bë e njohur si imazhi i të brendshmeve Calvin Klein, shitjet e të cilave pësuan rritje të ndjeshme menjëherë pas daljes së imazhit të saj në to, dhe që atëherë, Moss vazhdon të mbizotërojë nëpër kopertina revistash dhe fushata publicitare në mbarë botën. Sot, pasi…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi News

Besojmë se kemi gjetur burimin kryesor të frymëzimit për Kim Kardhashian

31/10/2017

Kim Kardashian është një nga femrat më të përfolura në botë. Me një numër ndjekësish në rrjetet sociale, që kalon edhe popullsinë e Mbretërisë së Bashkuar, askush nuk mund ta mohojë që ajo ka ndikim te masat dhe për pasojë, nuk është për t’u habitur që gjithnjë e më shumë femra në mbarë botën përpiqen ta kopjojnë atë. Stili i Kim Kardashianit forcohet çdo ditë e më shumë Por ku frymëzohet Kimi për stilin e saj? Në fakt, ajo ndjek…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Nuk dini se çfarë të vishni në një takim? Ne kemi përgjigjen e duhur për ju!

26/10/2017

A ka gjë më emocionuese sesa takimi i parë (ose i tretë, i dhjetë apo i pesëmbëdhjetë)? Pavarësisht nëse do të shkoni të shihni një film në kinema apo do të dilni për darkë, është shumë e rëndësishme që atë mbrëmje të dukeni e përsosur në sytë e të dashurit tuaj. Të gjithave na pëlqen të vishemi gjithmonë bukur, që të lëmë përshtypje të mira, ama kur kemi takim me një djalë, zgjedhja e veshjes së duhur kthehet në një…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fashion Fillimi

Yessss, We Love Checked Blazers!!!

25/10/2017

Një nga trendet që duket se ka shpërthyer këtë sezon janë xhaketat oversize me kuadrate, por jo vetëm xhaketat. Kuadratet i shohim ngado; në pallto, në xhaketa, në minifunde, në kominoshe, në pantallona dhe në fustane. Xhaketat me kuadrate fillimisht i pamë në koleksionet e vjeshtës, ku ato u shfaqën të kombinuara me minifunde, ose me pantallona të ngushta apo streçe të zeza, duke na kujtuar kështu stilin e viteve `80. Xhaketat me kuadrate janë shumë të gjera, me detaje…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi