Browsing Category

Diary

Diary Fillimi

Veshjet e mia të preferuara në periudhën e Vjeshtës

19/10/2020

Unë e adhuroj vjeshtën, sepse në këtë stinë mund të eksperimentoj me stilin, mund të vesh modele të ndryshme dhe të kombinoj ngjyrat. Njëra nga veshjet e mia të preferuara në vjeshtë është pardesyja. I adhuroj pardesytë, sepse ato duken shumë bukur. Mund të vesh një fustan, një palë çizme dhe ta plotësoj veshjen me një pardesy. Ndonjëherë, edhe të veshësh vetëm pardesynë mjafton, sepse ajo mund të shërbejë edhe si fustan. Ndonjëherë tjetër, preferoj ta kombinoj pardesynë me një…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Si kujdesem për zonën e bustit

12/08/2020

Shumë prej jush më kanë pyetur se si kujdesem për zonën e bustit dhe çfarë produktesh përdor për të, kështu që vendosa të ndaj me ju disa nga truket e mia për një dekolte të përsosur. Unë gjithmonë sigurohem që të mos bëj dush me ujë shumë të nxehtë, sepse temperaturat e larta e zbutin shumë lëkurën e pjesës së bustit dhe kjo nuk i bën aspak mirë asaj. Kur jam drejt fundit të dushit, flokët dhe kraharorin i shpëlaj…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Sekreti im për të humbur peshë

27/07/2020

Shumë njerëz më kanë pyetur se si ia dola që humba gjashtë kilogramë në një vit dhe mendova të ndaja eksperiencën time në këtë postim, me idenë se do t’u vijë në ndihmë shumë vajzave. Shkarkova aplikacionin My Fitness Pal, i cili mat kaloritë për të cilat ka nevojë trupi në një ditë, gjithmonë pasi vendoset pesha që ju doni të arrini. Ky aplikacion ndihmon në ekuilibrimin e karbohidrateve dhe proteinave që i nevojiten trupit. Ndoqa programin “kalorie deficit”. Nëse…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Ditëlindja ime

11/06/2020

Për shkak të pandemisë, këtë vit vendosa ta festoja ditëlindjen në një festë private në shtëpi. Ftova vetëm familjen dhe miqtë tanë më të ngushtë. Duke qenë se doja që të gjithë të ndiheshin të lirë dhe të kënaqeshin në një ambient të qetë, mendova që tema e festës të lidhej ngushtë me Marokun e viteve `70. Dekori oriental u krijua nga “Gaia Events”. Detaje të veçanta e bënë atmosferën edhe më të bukur dhe qetësuese; që nga jastëkët, copat,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Librat që më kanë frymëzuar

15/04/2020

Ekzistojnë disa libra që të ndryshojnë jetën përgjithmonë. Libra që të frymëzojnë dhe të motivojnë, libra që të ndryshojnë botën dhe mënyrën e perceptimit. Ata kanë fuqinë që të na ndryshojnë, për mirë, sigurisht; kanë fuqinë që të na japin mesazhe shumë të rëndësishme për jetën dhe na japin një tjetër dimension se si të shohim botën jashtë. Edhe për mua kanë qenë disa libra që kanë ndikuar shumë tek unë dhe botëkuptimi dhe mendimet e mia sot janë meritë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Çfarë të pijmë për të luftuar gripin

19/03/2020

Gjatë kësaj periudhe, po mundohem të konsumoj sa më shumë lëngje dhe çajra, në mënyrë që organizmi im të marrë vitaminat e duhura dhe të luftojë shfaqjen e simptomave të gripit. Çdo ditë sigurohem që të pi 4-5 gota lëng portokalli dhe çajra të ndryshëm. Mëngjesi fillon me pirjen e një gote lëng selino esëll. Pas mëngjesit, preferoj të konsumoj lëng limoni në formë çaji, të përzier me mjaltë gështenje dhe me gjethe menteje. Pas vaktit të drekës ose pasdite…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Si të jeni produktivë edhe në shtëpi

14/03/2020

Shpërthimi i kornavirusit detyroi shumicën e popullatës të qëndrojë në shtëpi. Pothuajse për të gjithë, shtëpia është kthyer në qendrën e universit, sepse edhe punën po e bëjnë nga shtëpia, ku ndihen më të qetë e më të sigurt. Qëndrimi 24 orë në shtëpi është më i bezdisshëm për ata tipa që gjithmonë kanë parapëlqyer të kalojnë më shumë kohë jashtë, sesa brenda. Megjithatë kjo situatë nuk ka pse të shihet si e pashpresë, sepse edhe në shtëpi mund të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Tri receta në kushte shtëpie për të luftuar viruset

13/03/2020

Jemi duke kaluar një periudhë të vështirë, që ka prekur globin anembanë. Dëgjojmë çdo ditë lajme të këqija në televizor dhe në internet dhe shpresojmë që situata me koronavirusin të përmirësohet sa më shpejt. Shumica e njerëzve janë mbyllur në shtëpi, që të shmangin përhapjen e virusit, por të rrish në shtëpi, nuk ka pse të na duket si fundi i botës. Kështu, kemi më shumë kohë për të lexuar libra, për të parë filma, për të rregulluar dollapët dhe,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi

Veshjet më skandaloze në ndarjen e çmimeve Oscars ndër vite

07/02/2020

Ndarja e çmimeve “Academy” është një nga ngjarjet më të rëndësishme të vitit për industrinë e filmit. Aktorë, regjisorë, këngëtarë, modele e shumë të tjerë bëhen pjesë e këtij evenimenti. Çmimet “Oscar” kremtojnë filmat kinematografikë që kemi pasur fatin t’i shohim përgjatë një viti, dhe në këtë eveniment konkurrojnë me njëri-tjetrin për të rrëmbyer fitore në kategori të ndryshme. Përveç prezantimit të fituesve të çmimeve, rol të rëndësishëm luan edhe tapeti i kuq, ku shohim të shkelin personalitetet e shumta,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fashion Fillimi

Sandalet me taka më të preferuara

26/07/2019

Këpucët dhe sandalet me taka janë pika ime e dobët. Më duket sikur në njëfarë mënyre ato i japin çdo femre pamje më sensuale dhe pa dyshim që e vënë atë në qendër të vëmendjes. Gjithmonë kam mbajtur taka, por nuk jam nga ato që fiksohen vetëm pas takave shumë të larta. Për shembull, gjatë ditës, tani zgjedhja ime e parë janë shapkat me takë. Ato kanë ekzistuar prej qindra vitesh, por vitet e fundit trendi i tyre është rikthyer…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi