Browsing Category

Beauty Tips

Beauty Tips Fillimi

Si të eksfoliojmë lëkurën

18/04/2018

Eksfolimi është kthyer në nevojë për kujdesin e lëkurës, por ndonjëherë ne mund të gabojmë në përdorimin e tij, qoftë edhe pa dashje. Lëkura ka nevojë të eksfoliohet, sepse eksfolimi e mban atë të freskët dhe të re. Eksfolimi heq qelizat e vdekura dhe ndihmon që produktet e tjera për kujdesin ndaj lëkurës, të penetrojnë më lehtë në lëkurë.   Përdoreni eksfolimin çdo javë Vendosni një rutinë javore për përdorimin e eksfolimit dhe bëjeni atë të paktën një herë në…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Kur duhet ta lajmë fytyrën gjatë ditës

16/04/2018

Larja e fytyrës në mëngjes dhe në mbrëmje na është bërë veprim rutinë që nga fëmijëria, por pavarësisht këtij kujdesi dy herë në ditë, shpesh e pyesim veten nëse ka ndonjë kohë tjetër gjatë ditës kur fytyra duhet të lahet. Ne e kemi një përgjigje: koha më e mirë për të larë fytyrën gjatë ditës, është koha para se të shkojmë në palestër ose para se të nisemi për vrap. Gjatë stërvitjes (e çfarëdo lloji qoftë ajo, ne djersitim dhe…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Si të aplikoni kremin e syve

14/04/2018

Kremi i syve është thelbësor për kujdesin e lëkurës, por ndonjëherë ne gabojmë në përdorimin e tij. Për të shmangur pasojat e keqvendosjes së kremit të syve, Rebel Heart ju tregon mënyrën e duhur për përdorimin e tij, duke ndjekur disa hapa, që i gjeni më poshtë. Pikësëpari, zgjidhni kremin e syve që është i përshtatshëm për nevojat dhe llojin e lëkurës suaj. Kushtojini vëmendje përbërësve të tij, sepse mund të jeni alergjik ndaj ndonjë prej tyre, dhe gjithashtu kushtojini…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Këshilla për flokë të shëndetshëm

12/04/2018

Shpesh, ne i japim shumë rëndësi kujdesit për lëkurën dhe i harrojmë flokët, por, me ndryshimin e stinëve, duhet të ndryshojmë edhe mënyrën e kujdesit për flokët, sidomos gjatë verës, kur vapa mund t’i dëmtojë shumë ata. Ne i adhurojmë reklamat e shampove, ku shfaqen femra me flokë të përsosur e të shëndetshëm, por mendojmë se ne vetë nuk mund t’i kemi kurrë ata flokë, megjithatë, më poshtë, ne ju paraqesim disa këshilla që do t’ju ndihmojnë t’i mbani flokët…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Produktet e Bukurisë Pranverë/Verë 2018

07/04/2018

Ndërkohë që stina e pranverës na ndryshon humorin, duke na bërë më të lumtur dhe me më shumë energji, ajo është edhe koha e duhur për të luajtur me ngjyrat dhe për të eksperimentuar me pamjen. Shumë marka të njohura kanë prezantuar koleksionet e reja të produkteve të bukurisë dhe tani duhet që ne të bëjmë tonën një aromë të re florale ose ngjyra të reja për hijet e pjesës së syve. Me qindra produkte që janë hedhur në treg…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Si të kuroni problemet sezonale të lëkures

04/04/2018

Me ardhjen e pranverës, jeta bëhet më e bukur, sepse u gëzohemi ditëve më të gjata dhe veshjeve më të bukura, pasi më në fund, heqim rrobat e trasha deri në dimrin e ardhshëm. Ndonëse është një stinë fantastike, pranvera vjen edhe me problemet e saj, siç janë për shembull ato të lëkurës. Në muajin prill, fytyra ka probleme, si: tharje, skuqje, yndyrë, poret bëhen më të dukshme dhe shpesh shfaqen edhe puçrra në zona të pazakonta. Personat që kanë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Tendencat e thonjve për sezonin Pranverë/Verë 2018

29/03/2018

Nëse duam të flasim për tendencat e thonjve për sezonin Pranverë/Verë 2018, duhet të themi se nuk do të ketë kufij. Të gjitha vajzat mund të zgjedhin modelin dhe format që dëshirojnë. Nga thonjtë e shkurtër tek ata të gjatë në formë ovale; nga ngjyrat nude në nuancat më të guximshme; nga një vijë e thjeshtë te dizajne nga më të larmishmet, ky sezon ju lejon të bëni çfarë të doni. Por nëse jeni tip që ju pëlqen të ndryshoni…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Si e ka hallin ky kremi pudër?

27/03/2018

Dermatologët këshillojnë aplikimin e kremit hidratues para se të vendosim kremin pudër. Ne ndoqëm këshillën e tyre dhe bëmë të njëjtën gjë. Procesi është shumë i thjeshtë. Pastroni fytyrën; Aplikoni kremin hidratues; Aplikoni kremin pudër ose pudrën; Vazhdoni me pjesët e tjera të fytyrës, për të përfunduar rutinën e përditshme të makijazhit. Por, ndodh që ndonjëherë nuk mbetemi të kënaqura, sepse vëmë re që kremi pudër nuk qëndron mirë në fytyrë. Kjo gjë na mërzit, sepse lëkura nuk duket e…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Shndërrimet më të famshme të personazheve në filma

24/03/2018

Shpesh, pjesa më e bukur e një filmi është ajo e shndërrimit total të një personazhi. Ajo skenë na bën të kuptojmë fuqinë e së bukurës. Nga një makijazh i ri te një ndryshim i modelit të flokëve, nga ndryshimi i stilit në veshje te kombinimi i aksesorëve, nuk ka asnjë dyshim që ndryshimi në pamjen e jashtme është pjesa që na pëlqen më shumë te shndërrimi i një personazhi filmi. Skenat më të mira, ose më mirë të themi…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fashion Fillimi

Iconic Bridal Beauty Looks

21/03/2018

Dy janë momentet kyç në jetën e një femre: dita e dasmës dhe lindja e fëmijëve. Pavarësisht se organizimi i dasmës tënde mund të jetë stresues e ndonjëherë edhe rraskapitës, ka edhe disa detaje që e bëjnë këtë proces shumë të bukur, si për shembull zgjedhja e fustanit ose e parukieres/it. Çdo vit, shumë stilistë prezantojnë koleksionet e tyre të nuseve, të cilat u vijnë në ndihmë nuseve të ardhshme, për sa i përket stilit dhe trendeve të kohës. Ndoshta…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi