Browsing Category

all

all Fillimi Style

NAKD inspired outfits and my love for nudes

01/09/2016

Nuk është gjithmonë e thjeshtë të gjesh veshjen e përsosur për përditshmërinë në punë, për takime apo edhe për një shëtitje të thjeshtë. Këtë verë, të preferuarat e mia kanë qenë ngjyrat e  hapura, kryesisht ato “nude”, siç i quajmë ndryshe. Këto lloj ngjyrash janë shumë “in” dhe të freskëta, por sigurisht, xhinset, janë gjithashtu të pashmangshme në ditët kur duam të  vishemi më casual. Unë kam krijuar katër veshjet e mia të preferuara dhe të thjeshta për t’u realizuar,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi News

10 thënie nga Audrey Hepburn, që duhet t’i ketë parasysh çdo vajzë:

27/08/2016

1. Bukuria e një femre buron nga sytë, sepse ata, janë porta e zemrës së saj, streha e dashurisë. 2. Zemra thyhet dhe kaq. Nuk ka përse të paragjykoni apo të tregoni me gisht askënd. Duhet të kesh fat, që të gjesh dikë që të vlerëson. 3. Njeriu njihet më mirë nga ato që thotë për të tjerët, sesa nga ato që thonë të tjerët për të. 4. Bukuria e një femre nuk pasqyrohet te nishani në faqe, por në…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Diary Fillimi Travel

Istanbul trip

19/08/2016

Sikurse e kam shprehur edhe në rrjetet e mia sociale, Turqia, ose më saktë, Stambolli, do të jetë si një shtëpi e dytë për mua, për shkak të projekteve që po nis në këtë qytet. Më ka ardhur keq për trazirat e fundit në Stamboll dhe për këtë arsye prita të postoja shkrimin tani, që fatmirësisht gjërat janë qetësuar dhe jam e sigurt se çdo gjë do të vazhdojë normalisht. Stambolli është një ndër qytetet më të veçanta për mua.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Diary Fillimi

Shot Magazine Editorial

25/07/2016

Tashmë kam ndarë me ju disa foto nga revista italiane “Shot Magazine”, por meqë shumë prej jush nuk mundën ta shihnin setin e plotë, vendosa ta ndaja me ju në blogun tim . Shpresoj t’ju pëlqejë ky editorial i realizuar nga Eugenio Qose “Swim, Tan, Repeat”.…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Diary Fillimi

Weekend at the beach

07/07/2016

Duke qenë se kam vendosur të postoj udhëtimet dhe ditë të veçanta të miat në ditarin tim, sigurisht, jo vetëm me foto profesionale, po e nis me këtë fundjavë në Malin e Zi. Tirana këto ditë është shumë e nxehtë dhe për këtë arsye, bashkë me Zenin, partnerin tim, vendosëm të bënim një arratisje të ëmbël më plazhin e Budvës. Plazhi ishte i mrekullueshëm dhe shumë i qetë si për ditë të shtunë. Në det kam shkrepur këto foto me…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Diary Fillimi

In memoriam of Marilyn

28/06/2016

Një vit më parë, pikërisht në muajin qershor, më lindi ideja për të ribërë disa foto të Marilyn Monroe-së dhe për t’i risjellë ato, sigurisht që jo njësoj si të sajat, por të frymëzuara prej saj dhe viteve kur ajo jetoi. Që në moshën e adoleshencës, shpeshherë fiksohesha me femrat “pin up”, duke i studiuar mirë ato, format dhe stilin e tyre, dhe e gjeja veten tek ato femra dhe vitet ‘40, ‘50 dhe ‘60. Sa herë rikthehem tek ato…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Diary

My 25th birthday!

17/06/2016

Teksa dita e përvjetorit tim të 25-të po afronte, ndihesha e lumtur, por edhe pak çuditshëm kur mendoja se si kaluan aq shpejt tërë ato vite dhe se si janë mbledhur kaq shumë kujtime nga këto 25 vjet. Fjala e duhur për ta përshkruar periudhën e pritjes së asaj dite, do të ishte që jam ndier “nostalgjike”. Duke menduar se si do ta bëja festën apo çfarë teme duhej të zgjidhja, ajo që më shkoi ndër mend, ishin vitet `70,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Paris Fashion Week (throwback)

13/05/2016

Duke qenë se java e modës në Paris ishte e postuar pjesërisht vetëm në Instagramin tim, vendosa të ndaj me ju disa foto prej asaj jave të mbushur me sfilata, punë dhe takime. Ishte java e parë për mua në Paris, gjatë së cilës mora pjesë në shumë evenimente dhe sfilata. Sigurisht, krahas kënaqësisë së të qenit në sfilata dhe për t’u përditësuar menjëherë me të rejat e fundit në fushën e modës, në ato data unë gjithashtu kam vizituar…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fashion

My SS16 choices

22/04/2016

Duke qenë se tashmë ka ardhur pranvera dhe po afron vera, unë kam zgjedhur stilet dhe veshjet e mia të preferuara për këtë sezon, që sigurisht, jua këshilloj edhe ju. Kjo nuk do të thotë se që të jemi me stil duhet të kemi patjetër veshjet e pasarelave, por që pasarelat, copat, kombinimet dhe punimet e tyre, të jenë frymëzimi ynë për këtë sezon veror. Kur mendoj stinën e verës, mendoj për stilet më të preferuara hippie, nomad dhe të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

Movie Inspiration kind of look

09/04/2016

Në artikullin që do të postohet së shpejti do të gjeni të gjithë filmat që më frymëzojnë dhe ndikojnë më shumë tek unë në disa aspekte, si: stili im, mënyra e jetesës, imagjinata etj. Sot kam vendosur të ndaj me ju një stil që shihet shpesh edhe në revista si frymëzim për artikuj mode, por edhe tek unë ky stil ka ndikuar shumë në mënyrën sesi jam kombinuar në këtë shërbim fotografik. Bëhet fjalë për Faye Dunaway te “Bonnie and…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi