Beauty Tips Fashion Fillimi

Iconic Bridal Beauty Looks

21/03/2018

Dy janë momentet kyç në jetën e një femre: dita e dasmës dhe lindja e fëmijëve. Pavarësisht se organizimi i dasmës tënde mund të jetë stresues e ndonjëherë edhe rraskapitës, ka edhe disa detaje që e bëjnë këtë proces shumë të bukur, si për shembull zgjedhja e fustanit ose e parukieres/it. Çdo vit, shumë stilistë prezantojnë koleksionet e tyre të nuseve, të cilat u vijnë në ndihmë nuseve të ardhshme, për sa i përket stilit dhe trendeve të kohës. Ndoshta ju dëshironi një fustan nusërie të gjatë e të fryrë, si të princeshave, por mund të dëshironi edhe një fustan të ngushtë pas trupit, që të dukeni si një sirenë. Kur vjen fjala për makijazhin dhe flokët, mund të zgjidhni një stil tradicional ose të shprehni shpirtin tuaj të lirë dhe të zgjidhni një stil modern.

Edhe pse i njohim trendet më të reja, përsëri duam të kthejmë kokën pas, në të shkuarën, dhe të frymëzohemi nga femrat ikonë të atyre viteve. Pikërisht për këtë arsye, kemi zgjedhur disa nga nuset më të bukura të të gjitha kohëve, që t’ju ndihmojmë të gjeni të preferuarën tuaj, nëse keni ndër mend të martoheni këtë vit.

 

Wallis Simpson, 1937

 

 

Marilyn Monroe, 1942

 

 

Queen Elizabeth II, 1947

 

 

Elizabeth Taylor, 1950

 

 

Jacqueline Kennedy, 1953

 

 

Audrey Hepburn, 1954

 

 

Grace Kelly, 1956

 

 

Marilyn Monroe, 1956

 

 

Brigitte Bardot, 1957

 

 

Brigitte Bardot, 1959

 

 

Elizabeth Taylor, 1964

 

 

Priscilla Presley, 1967

 

 

Audrey Hepburn, 1969

 

 

Bianca Jagger, 1971

 

 

Princess Diana, 1981

 

 

Diana Ross, 1986

 

 

Mariah Carey, 1993

 

 

Celine Dion, 1994

 

 

Cindy Crawford, 1998

 

 

Victoria Beckham, 1999

 

 

Beyonce, 2008

 

 

Gisele Bundchen, 2009

 

Kate Middleton, 2011

 

 

Kate Moss, 2011

 

Chrissy Teigen, 2013

 

 

Kim Kardashian West, 2014

 

 

Solange, 2014

 

 

Amal Clooney, 2014

 

 

Princess Sofia, 2015

 

 

Pippa Middleton, 2017

 

Shkruar nga Enxhi Tufina

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: