Browsing Tag

Vintage

all Fillimi Style

Milan Fashion Week Looks

09/03/2016

Kjo javë mode në Milano, ishte për mua edhe më e plota nga të gjitha, pasi isha e pranishme në shumë sfilata të rëndësishme, si: Versace, Iceberg, Elisabetta Franchi, Dsquared2 etc. Për këtë arsye, kam vendosur që shumë prej fotove “streetstyle” të realizuara para çdo sfilate, t’i postoj me detaje për çdo look. Asnjë pamje nuk i ngjan tjetrës dhe unë, meqenëse i përkas shenjës së Binjakëve, asnjëherë nuk vishem brenda një stili, pasi më duket e mërzitshme dhe dua…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

ITS NEW YORK STYLE!

19/02/2016

Sa herë që sillja ndër mend qytetin e Nju Jorkut në dimër, look-u i parë që mendoja ishte ai “total black”, dhe një look gjithashtu i ngrohtë. Hera ime e parë në Nju Jork ishte një ndër eksperiencat më të bukura dhe Times Square, vendi ku janë bërë këto foto, ishte pikërisht ashtu siç e kisha imagjinuar: i madh, plot ngjyra dhe i zhurmshëm. Jo më kot quhet qyteti që nuk fle kurrë. Për këtë look, sërish pak 90s, kam…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

PARTY STYLE LOOK

10/01/2016

Gjithmonë kam qenë e dashuruar me veshjet “Vintage” pasi më duket sikur më shërbejnë si një makinë kohe dhe kur i vesh ndihem pikërisht sikur po jetoj ato vite. Mendoj se kjo gjë është e lidhur edhe me dashurinë për modën, pasi vetë moda është një “rikthim” përgjatë gjithë kohës. Më pëlqen që për festa të mos jem shumë e parashikueshme, ndaj mundohem të bëj kombinime sa më të veçanta dhe jo thjesht një fustan klasik, sidomos nëse bëhet fjalë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi