Browsing Tag

Saint Laurent

all Fillimi Style

MFW Last look Dsquared2

26/03/2016

Look no. 6 for Dsquared Kjo pamje është edhe një ndër të parapëlqyerat e mia për këtë javë mode. Xhaketën militare të Dsquared, vendosa ta kombinoja me një fund “tutu” për ta thyer stilin dhe për ta sjellë pak më ndryshe, pak më të çmendur dhe vajzëror. Xhaketa: Dsquared2 Fundi: Alice & Olivia Çanta: Saint Laurent Sandalet: Alexander Mcqueen Syzet: Celine…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Milan fashion weeks looks 2

21/03/2016

Look no. 4 Versace sexiness Pamja e pjesëmarrjes në një sfilatë seksi, nuk mund të ishte ndryshe; seksi dhe gjithashtu klasike, nga Versace. Përzgjodha këtë fustan të zi që është edhe i parapëlqyeri im nga koleksioni SS16 Versace. Fustani: Versace Sandale: Saint Laurent Çanta: YSL Pallto: Maxmara Vëthët: Versace Look no. 5 Për festën e organizuar nga Just Cavalli për prezantimin e koleksionit më të ri, veshja ime sigurisht që do të ishte një fustan “rock” i Just Cavalli, i…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

MY WINTER LOOK

04/12/2015

Gjëja e parë që mendova kur pashë këtë pulovër me viza të Isabel Marant ishte një kombinim i tillë, i shkrirë tërësisht midis vizave të stilit francez dhe “ushtarakes” së stilit anglez. E ku ka më bukur sesa të kombinosh dy stile që unë i adhuroj? Sapo e pashë pulovrin, menjëherë më shkoi mendja te xhupi i lëkurës, një kapelë e tillë që prej vitesh ka qenë shumë në stilin tim dhe e kam përdorur mjaft herë, dhe çizmet gjithashtu…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

Balmain look for Balmain show

06/10/2015

Një ndër markat e mia më të preferuara në fushën e modës është Balmain, me luksin dhe elegancën që tejçon në veshjet e veta. Kam adhuruar gjithmonë çdo sfilatë të tyre dhe veshjet i njoh shumë mirë. Kombinimet fantastike të Oliver Rousteing, sidomos në sfilatën e shkuar, veshjet e së cilës ndodhen tani në dyqane dhe na kujtojnë vitet `40 të jazz-it, janë plot thekë dhe dominim ngjyrash. Këtë vit, në sfilatë dominonin modelet ekstravagante, por në ngjyra më të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Beauty Tips Fillimi

HOW TO HAVE A RED CARPET LOOK

16/06/2015

Duke qenë se kam pasur mjaft pyetje për “make-up”-in dhe flokët, sidomos nëpër evenimentet që ndjek, kam vendosur t’ju tregoj disa rregulla bukurie të realizuara me një prej “make-up artist” më të njohura në Shqipëri, Lili Ismailin. Meqenëse fustani im i preferuar Saint Laurent është shumë stil i viteve ‘80, zgjodhëm një look me flokë të mëdha me onde dhe buzëkuq të errët. Hapi 1 – Krijimi i ondeve dhe volumit; për të pasur këtë model flokësh ne përdorëm mashën…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi