Browsing Tag

Makeup

Beauty Tips Fillimi

Si të keni një pamje të freskët në Verë

12/05/2018

Ndonjëherë nuk e durojmë dot kremin pudër dhe as kremin hidratues, sepse fytyra djersit shumë nga vapa, sidomos gjatë  stinës së verës. E po, ka gjithmonë një zgjidhje për çdo problem, dhe ne mendojmë se edhe kjo mund të shmanget, nëse ndiqni disa hapa të thjeshtë:   Applikoni SPF and krem hidratues Gjëja e parë që duhet të bëni në mëngjes është të hidratoni fytyrën pasi ta keni larë atë. Gjatë verës, kremi hidratues duhet të jetë miku juaj më…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Shndërrimet më të famshme të personazheve në filma

24/03/2018

Shpesh, pjesa më e bukur e një filmi është ajo e shndërrimit total të një personazhi. Ajo skenë na bën të kuptojmë fuqinë e së bukurës. Nga një makijazh i ri te një ndryshim i modelit të flokëve, nga ndryshimi i stilit në veshje te kombinimi i aksesorëve, nuk ka asnjë dyshim që ndryshimi në pamjen e jashtme është pjesa që na pëlqen më shumë te shndërrimi i një personazhi filmi. Skenat më të mira, ose më mirë të themi…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fashion Fillimi

Iconic Bridal Beauty Looks

21/03/2018

Dy janë momentet kyç në jetën e një femre: dita e dasmës dhe lindja e fëmijëve. Pavarësisht se organizimi i dasmës tënde mund të jetë stresues e ndonjëherë edhe rraskapitës, ka edhe disa detaje që e bëjnë këtë proces shumë të bukur, si për shembull zgjedhja e fustanit ose e parukieres/it. Çdo vit, shumë stilistë prezantojnë koleksionet e tyre të nuseve, të cilat u vijnë në ndihmë nuseve të ardhshme, për sa i përket stilit dhe trendeve të kohës. Ndoshta…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

The secret to a perfect lipstick

20/03/2018

Buzët janë shumë të rëndësishme për të plotësuar makijazhin, por për të arritur pamjen e dëshiruar, duhet të dini se si ta përdorni sa më mirë buzëkuqin. Doni ta dini sekretin për një lyerje të përsosur buzësh? Është shumë e thjeshtë: lapsi i buzëve! Unë e di që lapsi i buzëve nuk përdoret shumë, pasi ai të merr pak kohë, që shumë femra nuk e kanë, kur u duhet të bëhen gati në vetëm pak minuta. Megjithatë, nëse jeni në…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi