Browsing Tag

Louboutin

all Fillimi Style

Milan Fashion Week Looks

09/03/2016

Kjo javë mode në Milano, ishte për mua edhe më e plota nga të gjitha, pasi isha e pranishme në shumë sfilata të rëndësishme, si: Versace, Iceberg, Elisabetta Franchi, Dsquared2 etc. Për këtë arsye, kam vendosur që shumë prej fotove “streetstyle” të realizuara para çdo sfilate, t’i postoj me detaje për çdo look. Asnjë pamje nuk i ngjan tjetrës dhe unë, meqenëse i përkas shenjës së Binjakëve, asnjëherë nuk vishem brenda një stili, pasi më duket e mërzitshme dhe dua…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Flashback New York in the 90’s

16/01/2016

Ky ishte udhëtimi im i parë në Nju Jork. Ndonëse kisha kohë që prisja me padurim të shkoja, prita ta bëja këtë në çastin e duhur. Kur mendoja për Nju Jorkun, krahas gradaçelave, taksive, historisë dhe “wall-street”-it, sigurisht që e lidhja edhe me modën si një fushë timen të parapëlqyer. Ajo që ky qytet më tejçonte si ndjesi ishin artistët e shumtë, sidomos ata të viteve `80-`90. Rokstarë në hotele të vjetër, me bluza të bardha, syze të errëta dhe…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

Balmain look for Balmain show

06/10/2015

Një ndër markat e mia më të preferuara në fushën e modës është Balmain, me luksin dhe elegancën që tejçon në veshjet e veta. Kam adhuruar gjithmonë çdo sfilatë të tyre dhe veshjet i njoh shumë mirë. Kombinimet fantastike të Oliver Rousteing, sidomos në sfilatën e shkuar, veshjet e së cilës ndodhen tani në dyqane dhe na kujtojnë vitet `40 të jazz-it, janë plot thekë dhe dominim ngjyrash. Këtë vit, në sfilatë dominonin modelet ekstravagante, por në ngjyra më të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

COACHELLA INSPIRED!

14/08/2015

Edhe pse ka kaluar pak kohë nga evenimenti i fundit i Coachella Festival, jam frymëzuar nga ai festival dhe normalisht edhe nga veshjet hippie për të sjellë këtë look veror. Nuk kam qenë asnjëherë pjesë e këtij festivali, por shpresoj që shumë shpejt të jem aty dhe do ta ndjek live, si fanse e muzikës, sidomos asaj Rock, dhe për të ndjekur traditën e festivaleve të tilla që i kam nisur nëpër Europë që në adoleshencë; që nga Heineken Beer…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

ELEGANT COLOR GAMES

24/04/2015

Në ditët kur kam takime pune dhe veshja duhet të jetë më serioze dhe elegante, përpiqem t’i lë të gjitha takimet në një ditë, në mënyrë që veshja t’i përshtatet rastit. Nuk është e thjeshtë të përzgjedhësh të duhurën sepse krahas faktit që duhet të dukem serioze dhe elegante, duhet edhe ta alternoj me pak “modë”. Kjo është një ditë ku disa përfaqësues firmash ndërkombëtare mode kishin ardhur të më takonin për të bashkëpunuar në dyqanin tim “Delirium Shop”. Për…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi