Browsing Tag

Giuseppe Zanotti

all Style

ZANOTTI MAKES THE DIFFERENCE

14/12/2015

Gjithmonë, kur kam dashur të kem diçka ndryshe apo t’i jap veshjes një “boom” ekstravagance dhe veçantie, kam zgjedhur këpucët ose sandalet nga Zanotti sepse janë këpucë që përbëjnë ndryshimin dhe që kërkojnë një veshje mjaft të thjeshtë. Më kujtohet hera e parë, para disa vitesh, kur po kërkoja një palë sandale të veçanta për një prezantim televiziv që kisha në atë kohë dhe shitësi i këpucëve më tha tekstualisht: “Nëse kërkon një palë këpucë që të jenë vërtet bizhuteria…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

Milan Fashion week Street Style

01/10/2015

Tashmë dihet që shtatori është muaji i javës së modës në Nju Jork, Londër, Milano dhe Paris. Këtë muaj unë ndoqa Milanon, nga ku është realizuar edhe ky shërbim fotografik, dhe gjithashtu Parisin, shërbimin fotografik për të cilin do ta postoj pak më vonë. Ky shërbim është bërë pak para sfilatës së Dsquared2, teksa po ecja në rrugët që të çonin për në sfilatë. Kam përzgjedhur deri diku një veshje “transgresive” për t’ju përshtatur sfilitës; me xhaketë lëkure ala “Motorbiker”…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi