Browsing Tag

Fendi

all Fillimi Style

Milan Fashion Week Looks

09/03/2016

Kjo javë mode në Milano, ishte për mua edhe më e plota nga të gjitha, pasi isha e pranishme në shumë sfilata të rëndësishme, si: Versace, Iceberg, Elisabetta Franchi, Dsquared2 etc. Për këtë arsye, kam vendosur që shumë prej fotove “streetstyle” të realizuara para çdo sfilate, t’i postoj me detaje për çdo look. Asnjë pamje nuk i ngjan tjetrës dhe unë, meqenëse i përkas shenjës së Binjakëve, asnjëherë nuk vishem brenda një stili, pasi më duket e mërzitshme dhe dua…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

FASHION IS A TIME MACHINE

14/12/2015

Shpesh, më pëlqen të kthehem pas në kohë e të shoh filma të vjetër, të shoh sesi ka evoluar moda e dikurshme. Kur lexoj letërsi klasike, më duket sikur kthehem në kohën përkatëse dhe imagjinoj detajet; te këto detaje hyn edhe veshja. Duke qenë e apasionuar pas “gërmimit” për detaje si aksesorët, veshjet, modelet e flokëve ose “make-up”-i i kohëve të ndryshme, në revistën ku punoja shpesh bëja shkrime për to, madje kjo ishte pjesa ime e preferuar, ajo që…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

SPRING IN MY CITY

19/05/2015

Një ditë e zakonshme për mua, nis në dyqanin tim. Pasi shkruaj për ju, i kushtohem punës në dyqan për të parë se çfarë shkon mirë ose keq, ç’gjëra të reja duhen shtuar dhe normalisht, për të këshilluar klientët për aksesorët, këpucët apo veshjet që u shkojnë. Kjo është pikërisht rruga ku ndodhet dyqani im, në një zonë që në Tiranë quhet “Blloku”, ku ndodhen të gjitha lokalet apo dyqanet më të mira. Duke qenë se moti është herë me…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi