Browsing Tag

Endrit Mertiri

all Fillimi Style Video

3 ways to wear my Vetements boots

16/12/2016

Ata që më njohin prej një kohe të gjatë apo edhe ju miq që keni ndjekur postimet e mia, tashmë e dini që jam një fanse e çmendur e muzikës rok dhe metal. Si e tillë, adhuroj edhe veshjet që i përshtaten stilit rok. Dikur, në adoleshencë, vishesha komplet rok, mbaja flokë me fije punk, në ngjyrë çiklaminë dhe këpucë të çuditshme, por duke u rritur dhe duke pasur angazhime të tjera, veshja ndryshoi sadopak, duke u ndërthurur shpeshherë edhe…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

PARTY STYLE LOOK

10/01/2016

Gjithmonë kam qenë e dashuruar me veshjet “Vintage” pasi më duket sikur më shërbejnë si një makinë kohe dhe kur i vesh ndihem pikërisht sikur po jetoj ato vite. Mendoj se kjo gjë është e lidhur edhe me dashurinë për modën, pasi vetë moda është një “rikthim” përgjatë gjithë kohës. Më pëlqen që për festa të mos jem shumë e parashikueshme, ndaj mundohem të bëj kombinime sa më të veçanta dhe jo thjesht një fustan klasik, sidomos nëse bëhet fjalë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

70s vibe again

14/12/2015

E di që kohët e fundit shumë postime të miat i janë kushtuar viteve `70, por duke i sjellë në forma të ndryshme. Le të themi që ky postim ka qenë një frymëzim nga fushatat e Chloe, duke qenë se më në fund arrita të kem edhe çantën Chloe së bashku me bizhutë Chloe; pra, një rikthim deri diku bohem dhe klasik i Francës së këtyre viteve. Një frymëzim tjetër që më solli në mendje realizimin e këtyre fotove me…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

PLAYGROUND LOVE

04/12/2015

Shpeshherë na ndodh që një film, një libër apo dhe një këngë, të kthehet në frymëzim për mënyrën se si ne i shohim gjërat dhe se si duam t’i imagjinojmë ato. Unë, sa herë që kombinoj një veshje, e shoh më thellë sesa një kombinim, e shoh si një art që shpaloset në trupin tim duke treguar diçka mbi mënyrën sesi jam ndier. Nuk e di nëse kjo ju ndodh dhe juve, por që në moshë të vogël, filmat më…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

MY WINTER LOOK

04/12/2015

Gjëja e parë që mendova kur pashë këtë pulovër me viza të Isabel Marant ishte një kombinim i tillë, i shkrirë tërësisht midis vizave të stilit francez dhe “ushtarakes” së stilit anglez. E ku ka më bukur sesa të kombinosh dy stile që unë i adhuroj? Sapo e pashë pulovrin, menjëherë më shkoi mendja te xhupi i lëkurës, një kapelë e tillë që prej vitesh ka qenë shumë në stilin tim dhe e kam përdorur mjaft herë, dhe çizmet gjithashtu…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

SNOW WHITE’S APPLE!

14/03/2015

Të gjitha vajzat, përfshirë edhe mua, në fëmijërinë e tyre e kanë identifikuar veten me një nga princeshat e “Disney”-t. Pa e kuptuar, këto përralla kanë ndikuar fuqishëm te disa prej nesh duke na bërë të ëndërrojmë më shumë dhe të bëjmë gjithmonë lidhje paralele me një nga personazhet e përrallave ose me detaje që u përkasin përrallave. Në këtë shërbim fotografik, unë kam zgjedhur pikërisht këtë detaj që i përket Borëbardhës, “mollën”. Molla simbolizon mëkatin, por edhe pafajësinë, në…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

VINTAGE BEAUTY

14/01/2015

Shumë prej jush mund të habiten përse unë zgjedh gati në çdo shërbim fotografik apo edhe në evenimente ose dalje në televizion, pikërisht “look”-un vintage, të viteve `40-`50. Por tek unë ai vjen natyrshëm dhe fare thjesht sepse që në vegjëli, jam frymëzuar gjithmonë nga këto bukuri, duke nisur që nga fotot e gjyshes sime kur ishte e re, më pas disa foto të mamasë sime, por sidomos nga ikonat e pavdekshme si Marilyn Monroe, Grace Kelly dhe Elisabeth Taylor…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi