Browsing Tag

Chloe

Fashion Fillimi

Përgatituni për shapkat e mbyllura, sepse do të jenë në modë përgjatë gjithë sezonit

26/04/2018

Shapkat e mbyllura ishin shumë në modë gjatë vitit 2017 dhe duket se do të vazhdojnë të jenë edhe për gjithë sezonin e vitit 2018. Stina e pranverës aprovoi se shapkat e mbyllura do të mbizotërojnë. Do të kënaqemi duke i veshur ato, jo vetëm sepse janë elegante dhe të bukura, por edhe sepse janë ndër stilet më të rehatshme. Shapkat e mbyllura po bëjnë namin dhe të gjitha po apasionohen pas tyre. Konsideroni t’i bëni ato pjesë të përditshmërisë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fashion

My SS16 choices

22/04/2016

Duke qenë se tashmë ka ardhur pranvera dhe po afron vera, unë kam zgjedhur stilet dhe veshjet e mia të preferuara për këtë sezon, që sigurisht, jua këshilloj edhe ju. Kjo nuk do të thotë se që të jemi me stil duhet të kemi patjetër veshjet e pasarelave, por që pasarelat, copat, kombinimet dhe punimet e tyre, të jenë frymëzimi ynë për këtë sezon veror. Kur mendoj stinën e verës, mendoj për stilet më të preferuara hippie, nomad dhe të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Milan Fashion Week Looks

09/03/2016

Kjo javë mode në Milano, ishte për mua edhe më e plota nga të gjitha, pasi isha e pranishme në shumë sfilata të rëndësishme, si: Versace, Iceberg, Elisabetta Franchi, Dsquared2 etc. Për këtë arsye, kam vendosur që shumë prej fotove “streetstyle” të realizuara para çdo sfilate, t’i postoj me detaje për çdo look. Asnjë pamje nuk i ngjan tjetrës dhe unë, meqenëse i përkas shenjës së Binjakëve, asnjëherë nuk vishem brenda një stili, pasi më duket e mërzitshme dhe dua…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

70s vibe again

14/12/2015

E di që kohët e fundit shumë postime të miat i janë kushtuar viteve `70, por duke i sjellë në forma të ndryshme. Le të themi që ky postim ka qenë një frymëzim nga fushatat e Chloe, duke qenë se më në fund arrita të kem edhe çantën Chloe së bashku me bizhutë Chloe; pra, një rikthim deri diku bohem dhe klasik i Francës së këtyre viteve. Një frymëzim tjetër që më solli në mendje realizimin e këtyre fotove me…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

BIG OVERSIZE SWEATERS

13/11/2015

Kur vjen dimri, fillon të vështirësohet pak mënyra sesi do të kombinohemi apo si do të vishemi, prandaj unë kam përzgjedhur këtë shërbim të thjeshtë fotografik, me dy mënyra sesi të veshim pulovrat oversize (pra, të gjera). Kur e pashë këtë pulovër të gjelbër, kaq të ngrohtë (cozy), nga Michael Kors, u dashurova menjëherë me të dhe mendova: “Kjo pulovër do të jetë dimri im”. Më pëlqen shumë ta vesh me xhinse ala 70’s që vijnë të gjera poshtë dhe…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi