Browsing Tag

Celine

all Fillimi Style

MFW Last look Dsquared2

26/03/2016

Look no. 6 for Dsquared Kjo pamje është edhe një ndër të parapëlqyerat e mia për këtë javë mode. Xhaketën militare të Dsquared, vendosa ta kombinoja me një fund “tutu” për ta thyer stilin dhe për ta sjellë pak më ndryshe, pak më të çmendur dhe vajzëror. Xhaketa: Dsquared2 Fundi: Alice & Olivia Çanta: Saint Laurent Sandalet: Alexander Mcqueen Syzet: Celine…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

70s vibe again

14/12/2015

E di që kohët e fundit shumë postime të miat i janë kushtuar viteve `70, por duke i sjellë në forma të ndryshme. Le të themi që ky postim ka qenë një frymëzim nga fushatat e Chloe, duke qenë se më në fund arrita të kem edhe çantën Chloe së bashku me bizhutë Chloe; pra, një rikthim deri diku bohem dhe klasik i Francës së këtyre viteve. Një frymëzim tjetër që më solli në mendje realizimin e këtyre fotove me…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

Balmain look for Balmain show

06/10/2015

Një ndër markat e mia më të preferuara në fushën e modës është Balmain, me luksin dhe elegancën që tejçon në veshjet e veta. Kam adhuruar gjithmonë çdo sfilatë të tyre dhe veshjet i njoh shumë mirë. Kombinimet fantastike të Oliver Rousteing, sidomos në sfilatën e shkuar, veshjet e së cilës ndodhen tani në dyqane dhe na kujtojnë vitet `40 të jazz-it, janë plot thekë dhe dominim ngjyrash. Këtë vit, në sfilatë dominonin modelet ekstravagante, por në ngjyra më të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Style

ELEGANT COLOR GAMES

24/04/2015

Në ditët kur kam takime pune dhe veshja duhet të jetë më serioze dhe elegante, përpiqem t’i lë të gjitha takimet në një ditë, në mënyrë që veshja t’i përshtatet rastit. Nuk është e thjeshtë të përzgjedhësh të duhurën sepse krahas faktit që duhet të dukem serioze dhe elegante, duhet edhe ta alternoj me pak “modë”. Kjo është një ditë ku disa përfaqësues firmash ndërkombëtare mode kishin ardhur të më takonin për të bashkëpunuar në dyqanin tim “Delirium Shop”. Për…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi