all Fashion

BARDHË E ZI

03/04/2015

Kur mendojmë për një kombinim bardhë e zi, stili i parë që na vjen në mend është Chanel, por këtë vit ky lloj kombinimi do vijë jo vetëm nga sfilata madhështore e Chanel dhe nga stili unik me dizajn nga Karl Lagerfeld, por edhe nga shumë pasarela të tjera. Disa stilistë, si Victoria Beckam apo Diane Von Furstenberg kanë përzgjedhur këtë kombinim në fustane fine dhe elegante, një stil që nuk del kurrë nga moda; Chloe ka zgjedhur ta integrojë brenda stilit të viteve `70, Calvin Klein duke e kombinuar copën e bardhë me lëkurë dhe një kombinim tjetër i pagabueshëm dhe mjaft unik ishte edhe ai i Dolce&Gabbana, ku solli “look”-un mjaft frymëzues të vajzës, gruas dhe nënës në një sfilatë që përcillte një mesazh shumë mbresëlënës.

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: