Fashion Fillimi

Yessss, We Love Checked Blazers!!!

25/10/2017

Një nga trendet që duket se ka shpërthyer këtë sezon janë xhaketat oversize me kuadrate, por jo vetëm xhaketat. Kuadratet i shohim ngado; në pallto, në xhaketa, në minifunde, në kominoshe, në pantallona dhe në fustane. Xhaketat me kuadrate fillimisht i pamë në koleksionet e vjeshtës, ku ato u shfaqën të kombinuara me minifunde, ose me pantallona të ngushta apo streçe të zeza, duke na kujtuar kështu stilin e viteve `80.

Xhaketat me kuadrate janë shumë të gjera, me detaje të viteve `80, shik, në stilin për në zyrë, si ato modele të cilat mbushën pasarelat në vitet `80 – `90.

Ne ju këshillojmë të shtoni në gardërobën tuaj një xhaketë të gjerë me kuadrate, sepse ajo është e domosdoshme në vjeshtën dhe dimrin 2017. Një xhaketë me kuadrate është pa dyshim klasike dhe simbol i thjeshtësisë dhe elegancës.

Hidhuni një sy sugjerimeve tona që të frymëzoheni edhe më shumë dhe të jeni të sigurta që nuk do t’i thoni më ‘JO’ një xhakete me kuadrate.

 

Top Shop

IMG_4892

Tibi

IMG_4893

Somsoe & Samsoe

IMG_4862

Le Chateau

IMG_4865

Acler (Woman)

IMG_4867

Roni Helou

IMG_4870

Ellery Land

IMG_4872

IMG_4873

Ganni

IMG_4875 IMG_4876 IMG_4877

LPA

IMG_4878

IMG_4879

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: