Monthly Archives

Mars 2020

Beauty Tips Fillimi

10 Minuta Makijazh

22/03/2020

Në këtë postim kam vendosur të ndaj me ju makijazhin për dhjetë minuta, të cilin e bëj kur nuk kam shumë kohë. E filloj duke aplikuar NARS Radiant Creamy Concealer Light 2 Vanilla.   Si krem pudër përdor NARS Pure Radiant Tinted Moisturizer në Groenlad Light 3, që ka një përbërje mes së fortës dhe së lehtës dhe është e përsosur për në mëngjes. Gjithashtu, më pëlqen të përdor edhe Chanel Moisture-Rich Radiance Sunscreen Fluid Makeup Broad Spectrum SPF 15…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Çfarë të pijmë për të luftuar gripin

19/03/2020

Gjatë kësaj periudhe, po mundohem të konsumoj sa më shumë lëngje dhe çajra, në mënyrë që organizmi im të marrë vitaminat e duhura dhe të luftojë shfaqjen e simptomave të gripit. Çdo ditë sigurohem që të pi 4-5 gota lëng portokalli dhe çajra të ndryshëm. Mëngjesi fillon me pirjen e një gote lëng selino esëll. Pas mëngjesit, preferoj të konsumoj lëng limoni në formë çaji, të përzier me mjaltë gështenje dhe me gjethe menteje. Pas vaktit të drekës ose pasdite…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Fillimi

Produktet më të domosdoshme për të blerë këtë periudhë

19/03/2020

Nëse nuk keni shkuar ende në supermarket për të bërë një pazar me gjërat më të rëndësishme për këtë periudhë që po kalojmë, është e rëndësishme të kuptoni që nuk është nevoja të blini “gjithë supermarketin”. Së fundmi, kemi parë shumë fotografi dhe video të postuara në rrjetet sociale, me supermarkete thuajse bosh, ku gjëja e parë në mungesë që bie në sy, është letra higjienike për në tualet. Duket sikur njerëzit kanë bërë pazar për një vit, pa menduar…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Si të jeni produktivë edhe në shtëpi

14/03/2020

Shpërthimi i kornavirusit detyroi shumicën e popullatës të qëndrojë në shtëpi. Pothuajse për të gjithë, shtëpia është kthyer në qendrën e universit, sepse edhe punën po e bëjnë nga shtëpia, ku ndihen më të qetë e më të sigurt. Qëndrimi 24 orë në shtëpi është më i bezdisshëm për ata tipa që gjithmonë kanë parapëlqyer të kalojnë më shumë kohë jashtë, sesa brenda. Megjithatë kjo situatë nuk ka pse të shihet si e pashpresë, sepse edhe në shtëpi mund të…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Tri receta në kushte shtëpie për të luftuar viruset

13/03/2020

Jemi duke kaluar një periudhë të vështirë, që ka prekur globin anembanë. Dëgjojmë çdo ditë lajme të këqija në televizor dhe në internet dhe shpresojmë që situata me koronavirusin të përmirësohet sa më shpejt. Shumica e njerëzve janë mbyllur në shtëpi, që të shmangin përhapjen e virusit, por të rrish në shtëpi, nuk ka pse të na duket si fundi i botës. Kështu, kemi më shumë kohë për të lexuar libra, për të parë filma, për të rregulluar dollapët dhe,…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi