Monthly Archives

Mars 2016

all Fillimi Style

MFW Last look Dsquared2

26/03/2016

Look no. 6 for Dsquared Kjo pamje është edhe një ndër të parapëlqyerat e mia për këtë javë mode. Xhaketën militare të Dsquared, vendosa ta kombinoja me një fund “tutu” për ta thyer stilin dhe për ta sjellë pak më ndryshe, pak më të çmendur dhe vajzëror. Xhaketa: Dsquared2 Fundi: Alice & Olivia Çanta: Saint Laurent Sandalet: Alexander Mcqueen Syzet: Celine…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Milan fashion weeks looks 2

21/03/2016

Look no. 4 Versace sexiness Pamja e pjesëmarrjes në një sfilatë seksi, nuk mund të ishte ndryshe; seksi dhe gjithashtu klasike, nga Versace. Përzgjodha këtë fustan të zi që është edhe i parapëlqyeri im nga koleksioni SS16 Versace. Fustani: Versace Sandale: Saint Laurent Çanta: YSL Pallto: Maxmara Vëthët: Versace Look no. 5 Për festën e organizuar nga Just Cavalli për prezantimin e koleksionit më të ri, veshja ime sigurisht që do të ishte një fustan “rock” i Just Cavalli, i…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

all Fillimi Style

Milan Fashion Week Looks

09/03/2016

Kjo javë mode në Milano, ishte për mua edhe më e plota nga të gjitha, pasi isha e pranishme në shumë sfilata të rëndësishme, si: Versace, Iceberg, Elisabetta Franchi, Dsquared2 etc. Për këtë arsye, kam vendosur që shumë prej fotove “streetstyle” të realizuara para çdo sfilate, t’i postoj me detaje për çdo look. Asnjë pamje nuk i ngjan tjetrës dhe unë, meqenëse i përkas shenjës së Binjakëve, asnjëherë nuk vishem brenda një stili, pasi më duket e mërzitshme dhe dua…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi