all Fillimi News

10 thënie nga Audrey Hepburn, që duhet t’i ketë parasysh çdo vajzë:

27/08/2016

1. Bukuria e një femre buron nga sytë, sepse ata, janë porta e zemrës së saj, streha e dashurisë.
Annex - Hepburn
2. Zemra thyhet dhe kaq. Nuk ka përse të paragjykoni apo të tregoni me gisht askënd. Duhet të kesh fat, që të gjesh dikë që të vlerëson.

article-1371120-0D572FD2000005DC-921_634x844
3. Njeriu njihet më mirë nga ato që thotë për të tjerët, sesa nga ato që thonë të tjerët për të.
Audrey_Hepburn_screentest_in_Roman_Holiday_trailer (1)
4. Bukuria e një femre nuk pasqyrohet te nishani në faqe, por në shpirtin e saj, duket te dashuria që fal, te pasioni që ka.
Audrey-Hepburn-Portrait-Everything-Audrey-3
5. Unë nuk kam nevojë për një dhomë gjumi, që të tregoj se sa femër jam! Hijeshinë time e tregoj edhe duke vjelë mollë apo duke udhëtuar me tren.
audrey-hepburn-style-9
6. Makijazhi të ndihmon të dukesh më bukur fizikisht, por nuk mund ta ndreqë shëmtinë e shpirtit: makijazhi nuk hahet.
701285ab96593b93d56186bc9c5f7bed_large
7. Mundësitë e mira nuk gjenden në rrugë, kështu që kur të vijnë, duhet t’i rrëmbesh fluturimthi
321711772
8. Eleganca është bukuria e vetme që nuk venitet kurrë
audrey-hepburn3
9. Unë besoj se duhet të jesh e fortë, pikërisht kur gjithçka duket se po shkon mbrapsht. Mendoj se vajzat e lumtura, janë ato më të bukurat
tumblr_m8mhifaDzj1qmhggvo1_500
10. Besoj në shprehjen “Nesër lind ditë e re” dhe besoj në mrekullitë.
Audrey_Hepburn_screentest_in_Roman_Holiday_trailer

Ju mund të dëshironi

No Comments

Leave a Reply

Këtë e pëlqejnë %d blogues: