A LITTLE ABOUT ME

My name is Armina Mevlani. Many of you know me from my TV shows, others as the girl who represented Albania in Miss World and some as the Creative Director of a magazine for almost three years, time in which I wrote many articles on fashion and other domains. But, there are also some of you who do not know me and I want to leave out what I have done so far, not because I do not find it agreeable; on the contrary, it helped me become who I am, but because this blog is the beginning of a new chapter in my life and I want to share new things with all of you.

My blog is called “Rebel Heart” due to the fact that in my rebel teen years I used to refer to myself as a rebel heart. I also wished to make it a tattoo, but my parents wouldn’t allow me to. Today I decided to personalize it by naming my blog after it. It all came naturally to me and all those who know me, know what “rebel heart” means to me. Rebel Heart is me.
meet_armina

Diary Fillimi

KËNDVËSHTRIM DHE VROJTIM PERSONAL LIDHUR ME NDRYSHIMIN DHE PERCEPTIMIN E SHOQËRISË NDAJ INDUSTRISË SË MODËS DHE ESTETIKËS, PAS SITUATËS PANDEMIKE

12/01/2021

Besoj se, si për shumë të tjerë, edhe për mua dikur fjala pandemi ishte një term të cilit i dihej vetëm kuptimi. Si e tillë, nuk kisha menduar asnjëherë që në vitin 2020 do të përjetonim një pandemi globale si kjo e Covid-19. Me gjithë impaktin që pati Covid-19 në ekonominë botërore, sigurisht që efekti do të ndihej në çdo industri, dhe këtu veçoj efektin që do të kishte në industrinë e modës, e cila nuk mund të përjashtohet apo…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Ide dhuratash në minutë të fundit

22/12/2020

Krishtlindja nuk është vetëm për vete, por edhe për të shtrenjtët tanë të zemrës. Është koha e duhur për të shprehur mirënjohjen dhe dashurinë për miqtë dhe familjen. Gjithë muaji i festave përcjell lumturi dhe hare. Në fakt, këtë vit rrethanat kanë ndryshuar e, bashkë me to edhe jeta jonë, megjithatë ja ku jemi; ia kemi dalë  deri tani dhe do ta ruajmë optimizmin deri në fund, për ta mposhtur virusin korona. Pushimet e festave po afrojnë dhe ne do…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Diary Fillimi

Receta ime e preferuar me tërshërë pa gluten

24/11/2020

Unë i kushtoj rëndësi të veçantë ushqimit, sepse dua të kem një regjim të shëndetshëm, që i sjell shumë pozitivitet jetës sime. Si pjesë e rutinës sime mëngjesore, tërshëra është thuajse kryesorja, për shkak të dobive të saj të shumta. Prandaj vendosa të ndaj me ju një recetë të thjeshtë dhe të shpejtë me tërshërë, që jam e bindur se do t’ju pëlqejë. Një natë më parë e lë tërshërën në një tas me ujë, që ditën tjetër të jetë…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi

Beauty Tips Fillimi

Këshilla nga Balmain Hair Couture

22/11/2020

Shtëpia e modës Balmain u themelua në vitin 1945 nga Pierre Balmain dhe shquhej për stilin e saj tepër femëror dhe elegant. Ditët e sotme, Balmain sërish njihet për stilin fin dhe seksi. Në vitin 2011 në kompani hyri Olivier Rousteing, i cili bëri të mundur që koleksionet e markës Balmain të merrnin një kthesë të mrekullueshme dhe shumë të vlerësuar. Si pjesë të trashëgimisë së tij, Balmain ka përfshirë edhe një linjë dedikuar produkteve të kujdesit për flokët, me…

Lexo me shume

Ju mund të dëshironi